Ľudia, nebláznime

Písmo: A- | A+

Môj včerajší výkrik potom, čo sme sa ako spoločnosť zacyklili v kruhu obviňovania a neúcty k vede a exaktným faktom.

Ja viem, napíšete mi, že nech nestraším, že všetko je to len Igorova vina, že prídu dni hnevu podobné novembrovým oslavám slobody a nezodpovednosti, kedy sa z plných pľúc revalo rúška dolu a potom sa premiešali bubliny, lebo my sme majstri sveta v obchádzaní pravidiel, máme v tom dlhoročné tradície ešte z čias, kedy kto nekradol okrádal svoju rodinu.

Áno, urobili sa chyby a nielen v komunikácií, musí sa razantnejšie postupovať proti tým, čo pevne veria, že sa dá donekonečna ogabávať systém, akoby vírusu niekedy na nejakom systéme záležalo. Jedná z najstarších foriem života vás zabije vždy, ak mu k tomu dáme príležitosť.

Ale ja vás prosím, pekne vás prosím, prichádzajú mutácie, ktoré sú podstatne smrteľnejšie, musíme sa opäť začať rešpektovať, počúvať vedcov, dodržiavať a nie ignorovať epidemiologické opatrenia, nezúžovať obleky a vydržať bez trvalej, nechodiť na tajné párty zadným vchodom.

Vydržme to, prosím, teraz je ten najdôležitejší čas, kedy súčtom dobrých rozhodnutí ochránime životy svojich najbližších.

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu