Referendum o Matovičovi

Písmo: A- | A+

Darmo je dnes Valentín, po zhliadnutí dnešného duelu Pellegrini - Sulík tu musím pridať tento text o vyhlásení všeľudového hlasovania k predčasným voľbám.

Povedzme si to na rovinu. Snahy o spustenie referenda s cieľom predčasných volieb bude referendom o Igorovi Matovičovi. A aj keď mnohí z vás môžu mať voči nemu stovky výhrad, písať mu naštvané komentáre pod jeho osobné statusy, riešiť ponožky, tenisky, motorku, tlačovky premenované na plačovky, musíte zároveň vidieť aj iný fakt. Táto jasne proeurópska a protikorupčná vláda, ktorá deklaruje príslušnosť do severoatlantických štruktúr, má konečne schválenú bezpečnostnú stratégiu, vyberá v transparentných výberových konaniach, ktoré môžete sledovať online a hlavne polícii a ani prokuratúre tu už nikto nedrží ruky; je tu dnes najmä vďaka nemu.

Bez jeho nasadenia za posledných viac ako 10 rokov by to nebolo možné.

Ale nech sa páči, referendum je legitímnym nástrojom ako to skončiť, podpíšte im to alebo sa ho potom zúčastnite a sami pred sebou si odôvodňujte, že za to môže Igor, že mal odstúpiť. Ale líder nemôže v čase najväčšieho nebezpečenstva zutekať a ani sa nemá ako zbaviť svojej zodpovednosti.

Nie, nebudem tu používať prvky smeráckej mediálnej stratégie, kde jeho predstavitelia na kritiku všetkého odpovedali "lebo Fico". Len chcem od vás, aby ste si uvedomili, že slovo referendum je odvodené z latinského slovesa fero, „niesť, priniesť, nosiť“, ktorému predchádza neodmysliteľná predpona re-, čo znamená „späť“. A toto "refero" - "priniesť späť" nebude o navrátení moci ľudu, ktorý je jeho jediným zdrojom, ale už teraz sa o ňu trasú staré politické tváre, ktorým môže kedykoľvek Spravodlivosť konečne zaklopať na dvere ich kreatívne nadobudnutého majetku.

Sme vo vojne. V boji s neviditeľným nepriateľom, pandémiou spôsobenou vírusom, ktorý neľútostne odhalil všetky rany nášho zdevastovaného zdravotníctva, ale ako to už pri takomto boji býva, niekomu ide o životy a niekto zbiera iba politické body. Rozlišujte a rozmýšľajte, čo je naozaj dôležité, máte to vo svojich rukách.

Text bol pôvodne publikovaný na mojej fanpage.

Skryť Zatvoriť reklamu