Hľadáme slovenského Komenského!

Písmo: A- | A+

Nejeden šikovný autor má doma kvalitný rukopis, avšak váha s jeho zverejnením. Vyzývame všetkých tvorcov, aby spolu s nami ponúkli svoje publikácie deťom. Zapojte sa do súťaže Hľadá sa slovenský Komenský a publikujte s Taktikom.

O čom je slovenský Komenský?

Hľadá sa slovenský Komenský je druhým pokračovaním našej súťaže edukačných rukopisov s cieľom obohatiť trh učebných pomôcok o nové tituly, vyučovacie metódy a inšpiratívne spracovanie učiva. Vydania publikácie je pre začínajúceho autora - navyše bez patronátu skúseného vydavateľa - mimoriadne organizačne i finančne náročné. Tieto prekážky odrádzajú množstvo šikovných autorov od pokusov publikovať. Projektom Hľadá sa slovenský Komenský chceme týmto začínajúcim autorom podať pomocnú ruku.

Vyzývame všetkých skúsených i laických tvorcov edukačných materiálov pre materské, základné i stredné školy, aby nabrali odvahu a zaslali nám ukážku svojej tvorby. Všetky rukopisy posúdi naša redakcia i odborní konzultanti z radov pedagógov. Odmenou za najlepší rukopis spomedzi učebníc, pracovných zošitov či iných edukačných materiálov (príručka, cvičebnica...) bude publikovanie pod záštitou nášho vydavateľstva i finančná odmena.

V prvom ročníku súťaže (2017) sme spoznali množstvo šikovných autorov; s niektorými spolupracujeme dodnes. Využite šancu stať sa ďalším z nich. Možno práve Vám leží v zásuvke učebnica, z ktorej sa budú učiť tisícky detí na celom Slovensku.

Ako sa stať slovenským Komenským?

  • pošlite nám rukopis akejkoľvek odbornej publikácie (učebnica, pracovný zošit, didaktická pomôcka) so zameraním na materské, základné i stredné školy

  • spracovať môžete ľubovoľnú tému s neobmedzeným počtom slov

  • rukopis posúdia naši odborní konzultanti z radov pedagógov

  • najlepší titul odmeníme honorárom 1000 € a zmluvou na vydanie publikácie pod hlavičkou TAKTIK vydavateľstva.

Rukopisy môžete zasielať:

  •  na mailovú adresu redakcia@taktik.sk do 15. 3. 2021.

Viac informácií o súťaži nájdete na:

Skryť Zatvoriť reklamu