Môj názor

Nechcel som sa vyjadrovať k určitým „správnym“ tvrdeniam „naj“ odborníkov, ale nedá mi nezareagovať. V ďalšom príspevku popíšem aj ich príklad a úlohu pre mňa. Videl som riešenie hneď, ale nemal som najmenšiu chuť odpisovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (27)

Podotýkam, že, mi je absolútne jedno, čo píšu ľudia, ktorých „neomylné“ názory ma už vôbec nezaujímajú. Nezaslúžia si totiž, aby som sa nimi zaoberal. Nie, neplačem nad sebou, ale ako som už napísal, premýšľam nad nimi.

Páni, neviem, či máte rodiny a aké staré máte deti. Ja ich mám už dospelé. Ešte pred pár rokmi som si myslel, ako im budem dávať rady do života a predpisovať im, čo je pre nich najlepšie. Rýchlo som pochopil, že sloboda ich myšlienok je taká silná, že v akejkoľvek situácii si zariadia svoj život podľa seba a nebudú ich zaujímať reči rodičov, rodiny, či známych.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vedomie je totiž počiatok každej tvorivej myšlienky, ktorá nesie hmotu kombinatoriky myšlienok a vytvára pre každého človeka „osobité“ okolie života, pravdu človeka, akou poníma svoje okolie.

To isté platí aj v oblasti súžitia ľudí. Nikomu som nikdy nepopieral jeho názory – osobné pravdy. Nad slušnými poznámkami sa zamyslím, ale posudzovanie, hlúpe reči a hanobenie osoby už nebudem riešiť. Vedú ma k tomu závery, že ak niekto niečo nepochopí, nemá právo ani posudzovať, či je napísané pravdou. Je to moja osobná pravda. Preto vôbec neakceptujem popísané hlúposti a napíšem hneď prečo.

Po prvé:

Páni „diskutéri“ zjavne nepochopili, že každú trojicu Pytagorových čísel dokážem prepísať na rovnajúci sa súčet, kde číslo A je nemenné.

SkryťVypnúť reklamu

Po druhé:

Ukážka výpočtu s číslom 5 v príslušnom príspevku je nielen správna, ale aj v súvislosti s číslom B poukazuje na to, akým spôsobom sa rovnica tvorí, ale aj na to, že to platí vždy.

Po tretie:

Nepochopili, že je to niečo podobné, ako základná veta aritmetiky, kde je každé číslo vyjadrené súčinom čísel.

V tomto prípade je číslo „A“ vyjadrené súčtom dvoch čísel, medzi ktoré je vložený znak delenia.

Po štvrté:

To znamená, že čím väčšie je číslo „A“, tým viacero kombinácií na vytvorenie súčtu existuje. Každý súčet tiež poukazuje na ďalšiu trojicu Pytagorových čísel. Rovnica nemusí byť tvorená iba prirodzenými číslami, ale aj vo forme zlomkov.

SkryťVypnúť reklamu

Po piate:

Spytujem sa: Ako tak presne viete, že za touto metódou nie je nič zvláštne, ak má jedno číslo stále viacej kombinácií tvorby súčtu a Pytagorových trojíc čísel? Ak matematika popisuje všetko okolo Nás, popisujú tieto rovnice azda „nič“?

Miroslav Židek

Miroslav Židek

Bloger 
  • Počet článkov:  187
  •  | 
  • Páči sa:  5x

...bývam na Slovensku a mám záujem o všetko, čo nadchne ducha človeka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
INESS

INESS

108 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

106 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu