Nie je mojím štýlom rozprávať do vetra

Na základe niektorých reakciíí k mnou písaným príspevkom som sa rozhodol opäť raz niečo popísať na ozrejmenie si mojich myšlienok. Chcem, aby ste vedeli, alebo sa aspoň snažili pochopiť, prečo premýšľam tak, ako premýšľam a aký všeobecný význam má snaha iných ľudí v rôznych oblastiach života pre nás ostatných.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pochádzam z viacdetnej rodiny. Rodičia nás ako deti viedli k tomu, aby sme hovorili vždy pravdu, lebo klamstvo nás dobehne, aby sme boli slušní, ale mali vždy svoj názor na deje okolo nás, a aby sa z nás stali pracovití ľudia, ktorí budú vedieť ľuďom vo svojom okolí pomôcť dobrou radou, či pomocou. Takýto základ do života bol najlepší, aký vedeli a vedia hociktorí rodičia svojím deťom odovzdať.

/ Takýto postoj by si mali osvojiť aj naši politici. /

Viem, že niektoré hodnoty sú v súčasnosti prekrucované a chápané svojsky, ale to nič nemení na tom, že ich správny základ bude platiť vždy. Preto som toho názoru, že sa máme zaoberať hlavne sebou a neriešiť skutky iných ľudí, pretože nevieme dôvody, prečo niečo vykonali tak, alebo naopak.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak mám záujem spoznať nejakého človeka, jeho postoje k životu bez vyvodzovania si rôznych osobných záverov o danom človeku, vtedy je najlešie stretnúť sa a všetko si vyrozprávať. Nato však treba ochotu oboch strán.

O dôvode, prečo o tom píšem hovorí aj nadpis dnešného článku "Nie je mojím štýlom rozprávať do vetra".

Každý normálny človek chápe, že by som nič z toho ani ja, ani Vy ostatní nemali, keby som si niečo v mojich príspevkoch domýšľal, alebo vymýšľal a nebola by to pravda. Aký by to potom celé malo v danom kontexte význam. Logickým záverom by bol veľký nezmysel. Ak by to mal byť veľký nezmysel, nemal by som osobný dôvod niečo popisovať a vysvetľovať ďaľším ľuďom. Všetky články, ktré som napísal a čas pri tom strávený by bol zbytočne míňaný.

SkryťVypnúť reklamu

S tým súvisí aj popisovanie určitých postupov v matematike.

Dobre rozumiem tomu, že matematik pracuje s definiciami, formulami, teorémami a dôkazmi. Nerozporujem to. Nesúhlasím však so strohým konštatovaním, že sú prvočísla v aritmetike presne definované a koniec.

Preto Vám ešte raz vysvetlím, ako vidím ja to, čo robím.

Hľadanie súvislostí medzi rôznymi číslami sa mi stalo záľubou už v mladosti. Nikdy som nepremýšľal nad tým, že nejaké zistené súvislosti medzi číslami sú ten a ten vyjadrený vzorec. Nakoľko som hĺadal súvislosti medzi číslami so základnými operáciami ( plus, mínus, násobenie a delenie ) výsledky sa vždy dali a dajú popísať triviálnymi vzorcami. Je to vlastne aritmetika.

SkryťVypnúť reklamu

Celkove však ide o niečo iné. Tam, kde ja vidím ďaľšie súvislosti, niekto preto, že sa nad tým až toľko nezamýšľa, nevidí nič nové. Dá sa to pochopiť.

Ja sa snažím pochopiť nejaký proces súvislostí medzi číslami samostatne a potom hľadám možnosti použitia týchto poznatkov ďalej. Tak som prišiel aj na spôsob hľadania všetkých prvočísel. Metóda nemá nič s Eratostenovým sitom. Existuje a pracuje správne. Postup krokov výpočtov je triviálny a keď jednotlivé kroky spojíme do celku, vzniknú nám požadované údaje.

Viackrát som už písal o tom, čo dodnes tvrdili matematici, že asi naša myseľ nikdy neprenikne do tajov, akým spôsobom sú prvočísla v nekonečnom rade prirodzených čísel rozložené. Metóda, ktorú som Vám postupne popisoval, a niektorí tým nepochopili začiatky ďaľších článkov, nám ukazuje celý spôsob, akým sa prvočíselné hodnoty dotvárajú. ( S tým v určitom zmysle súvisí aj Riemannova hypotéza.)

SkryťVypnúť reklamu

Že o tom nikto predtým nepočul je zjavné a preto boli reakcie na úvahu o tvorbe prvočísel také, aké boli. Som však toho názoru, že opisovať a vyjadrovať hneď svoj názor na niečo, čo sa mi nezdá aj napriek tomu, že som o tom nikdy nepočul je detinské.

S tým súvisí aj vyslovená hypotéza o stredoch prvočíselných dvojíc. Všade sú prvočíselné dvojice vyjadrované iba ako prvočíslo p a prvočíslo p + 2. Nikde som zatiaľ nenašiel pojem " stred " prvočíselnej dvojice. Tento pojem by mal byť potom podľa uznávaných matematikov nezmyslom ?

Viackrát som Vám písal, že by som chcel s niekým na popisovaných veciach spolupracovať. Nakoľko sa niektorí k popisovanému stavajú tak, akoby som o veciach, ktoré som popisoval hovoril nezmysly, rozhodol som sa, že zdrojový kód programu na hľadanie všetkých prvočísel a aj pripravovaný zdrojový kód na vypisovanie stredov prvočíselných dvojíc poskytnem iba človeku, ktorý bude mať záujem ďalej na týchto veciach so mnou spolupracovať.

Ak by však mal niekto niekedy záujem a vedel by zabezpečiť poslucháčov na prednášku o všetkom, čo sa dotýka prvočísel, rád Vám veci ďalej objasním k Vašej spokojnosti.

A aký je význam tohto celého pre nás otatných ?

Hlavne ide o rozšírenie si svojich obzorov a o chápanie súvislostí v našom okolí. Je možné, že pri získaných poznatkoch bude niekomu z nás dopriate niečo v tejto oblasti ďalej domyslieť a posunúť tak poznanie ľudstva ďalej. A nato sme na zem prišli.




Miroslav Židek

Miroslav Židek

Bloger 
  • Počet článkov:  187
  •  | 
  • Páči sa:  5x

...bývam na Slovensku a mám záujem o všetko, čo nadchne ducha človeka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu