Chlapci, Ďakujeme za peknú hru a srdce, ale s..e ma že ďalej idú horší...

Ďakujem hru chalanov aj za skvelých fanúšikov v košickej Steel Aréne, ale som nahnevaný, že nepostúpi lepší a krajší hokej vyššie, aby sa ukázal svetu...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Myslím, že prevažná väčšina Slovákov je hrdá na našich chlapcov ako nám spríjemnili sledovanie a prežívanie hokeja po niekoľkoročnom trápení na hokejových šampionátoch a posledných dvoch olympiádach. Ďakujem aj za skvelých fanúšikov v košickej Steel Aréne (pre pamätníkov, košických rodákov „Stodola“) za elektrizujúcu nezabudnuteľnú atmosféru nielen pre našich, ale ktorú ocenili i hviezdy z NHL.

Ako fanúšik som smutný z toho, že naši (napriek tomu, že hrali celú základnú časť turnaja jednoznačne lepšie ako Nemci) nepostúpia ďalej. A mám tiež pocit, že sme asi našli „chybu v systéme“ kritérií na postup do štvrťfinále na MS.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Ako je možné, že tím, ktorý prehral 8:1 s Kanadou a 3:1 s USA a pred posledným zápasom s Fínskom má skóre 14:16 postúpil na úkor nášho tímu, ktorý objektívne predvádzal skvelú hru a viedol vyrovnanú partiu i s najťažšími súpermi a momentálne ma skóre pred posledným zápasom s Dánskom 26:18? Dovolím si tvrdiť, že by sme boli v prípadnom štvrťfinále dôstojnejším súperom pre Rusov ako Nemci v súčasnej forme. A bolo by to zaujímavejšie pre ruských fanúšikov hrať so súperom, ktorý ich jediný porazil na minuloročnej olympiáde.

No skrátka preto, lebo je oficiálne pravidlo IIHF: „Ak po odohraní všetkých duelov v skupine budú mať totožný počet bodov dva tímy, o postavení v skupine rozhodne vzájomný duel.“

SkryťVypnúť reklamu

Ale ak rovnaký počet bodov má už tri a viac tímov, tak rozhoduje:

1. vyšší počet bodov v minitabuľke,

2. lepšie skóre v minitabuľke,

3. vyšší počet strelených gólov v minitabuľke,

4. lepší vzájomný zápas proti najbližšiemu vyššie umiestnenému tímu mimo minitabuľky (napr. ak sú v minitabuľke tímy na 4. - 6. mieste, rozhodne vzájomný zápas proti tretiemu tímu skupiny), ... atď

Odhliadnuc od toho, že som slovenský fanúšik, by bolo pre budúcnosť tejto skvelej hry lepšie aby sa vyššie uvedené pravidlo pre 2 tímy zrušilo a bolo v platnosti len to pre 3 a viac tímov. 

Mohlo by to mať viacero pozitívnych efektov:

SkryťVypnúť reklamu

+ tímy by sa snažili dávať viacej gólov v každom zápase (atraktívnejšie pre diváka)

+ znížil by sa význam zamerania sa niektorých tímov, len na určité zápasy (stačí mi vyhrať nad najväčším rivalom a s favoritmi môžem prehrať)

+ to by druhotne mohlo zvýhodniť tvorivejšie tímy (viac gólov by malo prameniť z väčšej tvorivosti tímov)

Ešte raz ďakujem chlapcom, trénerovi a celému realizačnému tímu...

Obrázok blogu

PS: Šumne sce hrali, and for Craig: "Good job."

Mišo Sedlák

Mišo Sedlák

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

hlavne človek... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu