Ako nezabiť svoje bojovnice!

Hovorí sa,že bojovnice patria medzi najodolnejšie akvarijné rybičky. Kvôli tomu mnohí akvaristi zanedbávajú starostlivosť a údržbu. To však nesmiete dopustiť,pretože imunita bojovníc je tak oslabená a spôsobuje mnoho chorôb,v najhoršom prípade aj smrť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Najčastejšou chorobou,ktorá môže Bettu splendens ohroziť, je bakteriálny rozpad plutiev. Je zapríčinená zlou kvalitou vody,pričom sa rozpadávajú kraje plutiev. Dobrou správou je,že táto choroba sa dá liečiť a plutvy časom dorastú.

Ďalšou častou chorobou,ktorej je lepšie sa vyvarovať,pretože sa lieči len veľmi ťažko a často končí úmrtím ryby,je Oodinium. Je zapríčinená podobne,ako v prvom prípade,zlou kvalitou vody. Chorobu je možné včas diagnostikovať. Stačí,ak spozorujete príznaky,ako zamatový povlak a stiahnuté plutvy.V konečnom štádiu sú to drobné biele bodky po celom tele ryby, avšak v tomto štádiu je choroba takmer neliečiteľná.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V dôsledku zlyhania metabolizmu ryby pri nekvalitnej filtrácii môže ochorieť na Vodnatieľku. Nekvalitná filtrácia spôsobuje nahromadenie dusíkatých látok vo vode, pričom vysoké koncentrácie týchto látok sú pre ryby veľmi toxické. K tejto chorobe ale dochádza len veľmi zriedkavo a skoro vždy končí úmrtím ryby.

Našťastie,všetkým chorobám sa dá predísť,ak sa budete o svoje akvárium,rybky starať pravidelne. :)

Nicolette Mitterová

Nicolette Mitterová

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milí čitatelia,som 21 ročná študentka marketingovej komunikácie.Dôvodom založenia blogu bolo zadanie na predmet Online marketing.Na blogu prispievam článkami,ktoré obsahujú informácie o rybe zvanej Betta splendens (Bojovnica pestrá). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu