Prečo podvádzame...? A podvádzame vôbec...?

Nevera. Slovo, ktoré berieme do úst možno až príliš často. Mama mi vždy hovorila, že ak niekto podvádza, problém je vo vzťahu... No je to naozaj tak? Je nevera niečo, čo sa neodpúšťa a niečo, čo vzťah úplne zničí? No a v neposlednom rade, prečo to vlastne robíme...?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Lebo to robíme. Vedome či nevedome. Je to v nás. Existuje veľa druhov nevery. Najčastejšia je vo forme jednorázovky. Ktorá, že vraj, nič neznamenala. Potom sú tu také, pri ktorých síce k ničomu nedôjde, no srdce si to neuveriteľne želá. A otázkou je, ktorá je závažnejšia? A aké sú dôvody jej vzniku?

Vo vzťahoch to tak býva, aj keď sa tomu snažíme zabrániť. Že časom tá romantická láska, ktorá vás spojila, jednoducho vyprchá. A hovorí sa, že je len na nás či sa zmení v cit, vďaka ktorému budeme mať z prítomnosti toho druhého radosť a pôžitok i naďalej, alebo či nastane doba ľadová.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No čo ak to tak nie je? Niektorí spolu vydržať dokážu, no iní ako spolubývajúci vyžiť nezvládnu. Je ten pravý ilúzia? Nie je to všetko len ten správny timing? Človek sa vybúri a v istom období života si povie, fajn, je načase sa usadiť. Kto príde ako ďalší, ten bude ten pravý. A potom, ako môžeme veriť, že dotyčný mal skutočne pocit, že vy ste niekto, s kým musí byť? Čo ak ste len jednoducho prišli v období života, kedy dospel k bodu, že musí byť len jednoducho s niekým?

No láska fyzická a emocionálna sú dve rozličné veci. Ak ich nájdeme v jednom, je to fajn. No niekedy máme každé v niekom inom. A to sa volá nevera. No ak si na začiatku povieme jasné pravidlá hry, nemôže to fungovať?

SkryťVypnúť reklamu

A ešte jedna vec. Keď si niekto, kto žije v dlhodobom vzťahu, nájde niekoho iného. Je to láska? Pobavenie? Rozptýlenie? Záleží to od kvality daného vzťahu alebo je to len mýtus? Nebodaj výhovorka?

Môže byť, že si jednoducho to, čo nám vo vzťahu chýba, nájdeme niekde inde. No sú prípady, kedy podvedieme bezdôvodne. Necháme sa uniesť okamihom. Alebo to robíme s plným vedomím a máme pocit, že náš vzťah tým nijako neutrpí, len si ho trochu ozvláštnime. A pokiaľ sa do toho nezapletú city, pýtame sa, čo môžeme stratiť? No keď žijeme vo fungujúcom vzťahu, prečo ten risk?

Hovorí sa, že je lepšie byť milenkou ako podvádzanou ženou. No nevera je vec relatívna. Kým vybuchnete, zamyslite sa. Nad dôvodmi, príčinami a dôsledkami, než ich vôbec vyvodíte... Možno sa predsa nájdu aj takí, pre ktorých je najväčšia forma nevery fakt, že niekto zotrváva v monogamnom vzťahu napriek tomu, že toho druhého nemiluje. No a ten druhý o tom, samozrejme, nič netuší...

Miriam Králiková

Miriam Králiková

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka z Banskej Bystrice so záľubou pre písanie... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu