Sex a móda - tajní milenci alebo oficiálny pár ?

Sex a móda... Dva dôležité aspekty v našich životoch, ktoré do nich deň čo deň zasahujú a keď sa vôkol seba poriadne rozhliadneme sú všade okolo nás, vždy tam, kam sa pozrieme. A práve to ma dnes pri rannom a poobednom cestovaní zarazilo. Zapozerala som sa, ako s nimi naša spoločnosť zaobchádza a začalo mi to vŕtať hlavou. Je to správne, že sa im v dnešnej dobre kladie taký význam ? Ako by to medzi nami vyzeralo, keby pre nás neboli takou prioritou a síce, oni tu boli stále a prekvapivo ale jednoznačne, úzko spolu súvisia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dvaja rivali alebo spoločníci, sex s módou spolu ale niečo majú. O tom prvom neradi hovoria ženy, to druhé zväčša nenadchýna mužov. Aj keď nechcem v žiadnom prípade zovšeobecňovať, pretože určite sa nájdu dámy, ktoré pomedzi kávu a pár čerstvých klebiet radi prehodia s priateľkami aj pár slov na takúto tému, no viac času predsa len strávia zapodievaním sa novými topánkami či jarnou kolekciou od Diora. Prípadne tým starým známym, čo hentá mala zase na sebe... U mužov sa už téme sexualita kladie význam typu forma skupinovej mužskej psychoterapie. No a k téme móda príde pravdepodobne len v tom prípade, ak si dvaja módni návrhari, s veľkou pravdebodobnosťou homosexuáli, vyjdu na obed.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No ale čo s tým má všetkým móda? No úplne že všetko. Móda je tá jediná vec, ktorá žene spôsobí rozkoš úplne bez námahy, zaručene a bez pomoci opačného pohlavia. Namiesto toho aby sa dámy v období sucha utápali v nešťastných myšlienkach, prežívajú svoje súkromné vyvrcholenie pri odľahčovaní peňaženky či opotrebávaním kreditnej karty. Stačí si len spomenúť na to vnútorné brnenie pri odchode z obchodu s párom nových topánpok či pri pohľade na kabelku od Louisa Vuittona. Na nezaplatenie...

Faktom ale ostáva, že by tieto dve neviditeľné a predsa až príliš zreteľné moci bez seba nemohli fungovať. A práve toto ich spojenstvo, či nazvyme to zápletka, ich robí tak silnými a dáva im do rúk moc omotať si nás smrteľníkov okolo prsta.

SkryťVypnúť reklamu

Ak si my ženy položíme otázku, prečo nás svet módy tak priťahuje a fascinuje, odpovede môžu byť rôzne. Vyzerať dobre nám dodáva pocit sebaistoty, chceme ísť s dobou, máme vďaka nemu šancu byť niekým iným tak často ako dokážeme zmeniť svoj outfit a v neposlednom rade môže byť móda aj koníčkom pre voľný čas.

No a hneď na to sa nám na päty lepí otázka, pri ktorej sa nežné pohlavie často začne ošívať a vyhýbať skutočnej odpovedi. Prečo sa ženy namaľujú a upravia aj pri bežných činnostiach ako ísť vybrať list zo schránky, kúpiť mlieko či zdvihnúť telefón ?

Toto je podľa mňa jedna z tých jedinečných dámskych záležitostí, od ktorých by sme nikdy nemali opustiť. Nezávisle od toho či sa sa stetneme s pochopením, alebo pobavením... Odpoveď na predchádzajúcu otázku môže znieť, že ženy chcú zaujať mužov, prilákať potencilnych partnerov, často použitá fráza podráždiť ostatné ženy, no v prvom rade by to malo byť kvôli sebe samej. Pre dobrý pocit vo vlastnej koži, pre dôvod na úsmev na perách pri pohľade do zrkadla a pre silu rozširovať vôkol seba pozitívnu energiu.

SkryťVypnúť reklamu

Toto by mal byť ten skutočný dôvod. Nie kvôli ostatným. Kvôli sebe. A ono to má znovu úzke prepojenie. Každý človek vás dokáže najviac oslniť vtedy, ak sa cíti dobre vo vlastnej koži a keď z neho vyžaruje istota v samého seba. Dôvera, že dokážeme zvládnuť všetko, čo si zaumienime.

A v tomto prípade, milé dámy, vidím módu ako užitočného spoločníka. Je pravdou, že pán, ktorého sa snažíte zaujať si s najväčšou pravdepodobnosťou nevšimne ako váš nový lak na nechty kontrastuje s náramkami na rukách či to, že za tú kabelku ste museli dať polovicu výplaty, no ten pocit, ktoré vám tieto malichernosti dodajú, si zaručene všimne. A vďaka tejto pozitívnej obojstrannej energii vzniká predpoklad, že dvaja ľudia skončia v jednej posteli.

SkryťVypnúť reklamu

A ja som tak dnes sledovala, ako kreatívne a krásne nastylované vychádzame ráno čo ráno z domu, ako nám o pár centimetrov vyššie opätky pridajú na sebavedomí, ako sa nesieme po uliciach a čo to robí s okolím...

A s úplnou istotou môžem povedať, že sex s módou to spolu budú ťahať ešte nejaký ten čas. Zamyslime sa len nad tým ako dlho to už spolu ťahajú. Či nazrieme do minulosti s prešívanými róbami a korzetami, parížskych kabaretov či na módnu revolucionárku Coco Chanel, ktorá viac zahalila, ako odkryla, čím fantáziu rozbehla na plné obrátky a vynašla nové afrodiziakum. V šatách.

A tu sa znovu a znovu dostávame na bod toho čierneho spojenstva. A nezostáva nám nič iné len sa prizerať, ako sú tí dvaja, sex a móda, šťastní až do smrti...

Miriam Králiková

Miriam Králiková

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka z Banskej Bystrice so záľubou pre písanie... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu