Drahý islam

ešte si pamätáš naše búrlivé stretnutie? Aká som bola krehká, mala som dušičku rozorvanú života poryvmi? Predtým som o tebe počula len matne. A nič dobrého, ak mám byť úprimná. Ale v priebehu pár mesiacov si sa vkradol do môjho života cez srdcervúce, emóciami nabité videá a texty. Bol si ako droga. Ako osvietenie. Zrazu všetko malo zmysel. Aj neúspech. Aj pády.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)

Zadrapla som sa do teba pazúrmi a nikto by nedokázal povoliť moje prsty v kŕči. Bol si moja slamka topiaceho sa. Hltala som každé tvoje slovo. Každučké tvoje slovo bolo pre mňa perlou, nech znelo akokoľvek absurdne, hlúpo a neľudsky.

Drahý islam. Myslím že som ťa snáď aj milovala. Verila som ti vierou veriacou, takou absolútnou. Bránila som ťa voči krivdiacim krivdy voči tebe. Bola som ty, ty si bol ja, boli sme jednou nerozdeliteľnou súčasťou. Všetko čo ubližovalo tebe, mi drásalo srdce. Nešlo mi do hlavy, prečo ti tak hrozne veľa vlastných detí nerozumie. Veď si jasná správa dobra a poriadku ľuďom dobrej vôle. A nešlo mi do hlavy, prečo ty, dokonalosť a pravda sama, si za 15 storočí ešte nedokázal presvedčiť ľudstvo presvedčením dobrým. Nešlo mi do hlavy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žila som tebou, v tebe, neskôr už len s tebou. Dúfala som v odpovede, nachádzala som otázky. Dobiedzavé, pichľavé. Niektoré som zatlačila za dvere, na iné moja myseľ vycvičená tvojou mozgovou gymnastikou, logickými saltami a piruetami svedomia našla aké-také odpovede, ktoré v režime Stand by Zdravý rozum aj akceptovala.

Ale...drahý islam...tie tvoje deti... Ja viem, ja viem. Nesprávne ťa pochopili. Zabíjajú nevinných v tvojom mene, lebo ťa nesprávne pochopili. Sú nespravodliví a krutí, lebo ťa... Tak je to. Žime si veselo ďalej. V tvojej bubline.

Môj milovaný islam, ako rada som čítala o tvojich úspechoch. Vedecké poznatky v tvojej knihe, to na mňa urobilo ohromný dojem. Človek ani nepremýšľal, že decko v maternici vlastne ani celkom nie je krvná zrazenina, ani kostra ktorá sa neskôr obalí mäsom. Že nebo a Zem nikdy nerozprávali, ani rozprávať nebudú. Že nebo nie je strecha čo sa môže otvoriť, alebo zrútiť. Že Zem nemá sedem vrstiev, ale iba štyri. Že sladká a slaná voda sa vždy zmieša. Že spermie sa netvoria medzi chrbticou a rebrami. Že Slnko nezapadá na noc do blata. Že...

Skryť Vypnúť reklamu

Drahý islam, naučil si svoje deti klamať, a to sa ti stalo osudným. Zatiaľ čo Neveriaci psi skúmajú, bádajú, budujú a učia sa, tvoje dietky sa učia naservírovať arabskú mytológiu tak, aby znela ako veda. A svet sa im smeje. A oni obviňujú židovských záškodníkov. A svet sa im zasa smeje a pridáva stovky nových strán do vedeckých kníh. A tvoje deti sa opášu bombami. A svet ich nenávidí. A tvoje deti obviňujú židovských záškodníkov a pokrytcov čo odmietajú veriť.

Drahý islam, nútiš svoje deti klamať a mne sa už viac nechce klamať samú seba.

Drahý islam, navždy zbohom.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu