Sunnah: Ako Omar Aláha inšpiroval

Moslimovia veria, že Korán je doslovným a autentickým slovom božím. Avšak už za života proroka Mohameda pár ľudí, medzi nimi aj detská nevesta Aiša, postrehlo že Mohamedove božské inšpirácie sú príliš svetské. No jedine hlúpy, násilný a zadubený nasledovník proroka Omar sa tým chválil kadiaľ chodil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Bukhari (Book #8, Hadith #395)

Vyrozprával ‘Umar (bin Al-Khattab): Môj pán so mnou súhlasil v troch veciach:

1. Povedal som, „Ó Aláhov posol, chcel by som aby sme si vzali Abrahámovo stanovište (rozumej Kábu) ako naše miesto modlitieb (na vykonanie niektorých našich modlitieb). Tak prišlo Božie Vnuknutie: (Korán kapitola 2, verš 125) "Učiňte si z Abrahámovho stanovišťa miesto na modlenie".

2. A čo sa týka (verša o) zahaľovania žien závojom, povedal som: „Ó Aláhov posol! Želal by som si aby si prikázal svojim ženám zahaľovať sa pred mužmi lebo dobrí aj zlí s nimi (ženami) hovoria. Tak bol zoslaný verš o zahaľovaní žien závojmi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3. Raz sa Prorokove ženy zomkli proti Prorokovi a ja som im povedal (Korán 66:5) „Ak by sa s vami rozviedol (prorok Muhammad) , môže sa stať že mu Pán jeho dá miesto vás manželky lepšie, ako ste vy.“ A tak tento verš (rovnaký ako som povedal) bol zoslaný.

Pozn. k bodu 3: Manželky Proroka sa proti nemu zomkli pri už skôr spomínanom incidente, keď znásilnil koptskú slúžku svojej ženy Hafsy, Maryah. Hafse povedal, že ju hľadá jej otec, a keď bol čistý vzduch, každý si domyslí. Smola bola, že Hafsa ich nachytala inflagranti a rozpovedala o tom ostatným manželkám.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu