How-to: Ako sa stať (úspešným) kultovým vodcom

Keď sme v škole hundrali, na čo sa máme učiť kto - kedy - čo v minulosti urobil, dobil či vymyslel, učiteľka vravievala: "svet si má zo svojej histórie brať ponaučenie." My sme samozrejme prevracali očami. Dejepis neznamenal nič. Nič, čo by sa dalo využiť v praxi. To až odrastenému človeku dopne. Škola nám natesno zväzovala hemisféry, bifľovali sme sa dátumy a hotovo. Čo tak pre zmenu trochu využitia v reálnom živote?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Toto je praxou overený návod pre všetkých ašpirantov na kultového vodcu. Život je krátky, neváhaj a splň si svoj sen.

Po prvé:

Ak nemáš dostatok vrodeného narcizmu, musíš sa naučiť, že si úžasný. Si dokonalosť sama, si génius. Nebyť teba, božstvo by sa nenamáhalo ani len svet stvoriť. Ale: tvoja veľkoleposť nemá zmysel, ak ju nemá kto obdivovať. Ak nemáš dostatok toho narcizmu, môže byť že pociťuješ súcit k iným bytostiam. Toho hlúpeho zlozvyku by si sa mal čím skôr zbaviť!

Po druhé:

Vypracuj si svoj koncept. Nemusíš vymýšľať nič prevratne nové, stačí ak si za vzor vezmeš ideológiu o ktorej si matne počul (čo sa aj lepšie osvedčilo). Zmeníš pár detajlov k svojej ľubovôli a povieš, že to tí druhí sú prekrúcači božstva pravdy. Neodporúča sa, aby si sa za božstvo vyhlasoval sám, tí ťulpasi by mohli chcieť zázraky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po tretie:

Zvoľ si nosič. Osvedčili sa tisícročné papyrusy, ale aj nezhmotnené vnuknutia, ktoré sa dáš tým bláznom učiť naspamäť. Ak máš pripravený iný zázrak než "čítajúceho analfabeta", môžeš si posvätné texty aj napísať sám. Je moderná doba, môžu ti "byť vnuknuté" trebárs cez skype po preflámovanom víkende. Ako sa vraví, fantázii sa medze nekladú.

Po štvrté:

Toto je veľmi dôležitý bod. Tvoja správa, nech už pozostáva z čohokoľvek, musí dosvedčiť tvoju pravosť. Môžeš síce hľadať svoje meno už v existujúcich papieroch, možno by bolo vhodné, keby si si z nich rovno nejaké meno vybral, ale to nemusí stačiť. Kniha (dajme tomu že to bude kniha), ktorú si si napísal, musí jasne povedať, že práve ty si takým-či-hentakým božstvom vyvolený. To ti pripraví pôdu pre krásny cyklický dôkaz (táto kniha dosvečuje že ja som pravý prorok - ja dosvečujem že je to pravá kniha). Po piate:
Je veľmi vhodné, priam žiaduce, aby bola zosielaná postupne podľa tvojej potreby. Ak by si vyložil všetky karty hneď na začiatku, môžeš sa chytiť do pasce. Nevieš predsa, ako sa bude celá situácia vyvíjať. Samozrejme, celé svoje veľdielo musíš poistiť vsuvkami typu: toto je slovo božstva, múdre slovo, bez zrniečka chyby; kto by čo len časť z neho odvrhol, nie je pravoverným a božstvo ho bude týrať trebárs v pekle. Absolútne si nelám hlavu nad prípadnými chybami v tvojom diele. Ak budeš úspešný, milióny nasledovníkov si budú lámať hlavy aby vyhútali, prečo tie chyby vlastne chyby vôbec nie sú (napr. ak nesedia počty, nájde sa šikulko a vyhlási, že celá matika je od diabla). Brutálne plytvanie ľudským intelektom, viem, ale dosiahneš svoj cieľ. Svet na teba tak ľahko nezabudne.

SkryťVypnúť reklamu

Po šieste:

Pracuj na propagande a lapeným prispôsobuj svoj koncept. Nezabúdaj, že ak si bol pošahaný už od malička, asi ťa tvoji domáci nebudú brať veľmi vážne. Neostane ti iné, ako pozberať nejakú bedač (oplatí sa zahrnúť do konceptu nešťastných ľudí a nasľubovať hory-doly: topiaci sa aj slamky chytá) a možno ukecáš aj pomotaných pubertálnych mladíkov a mladíčky, a presťahuješ sa do iného mesta ako veľký posol. Tam ťa nepoznajú, je väčšia šanca, že budú nasledovať vznikajúce stádo. Netráp sa, ak ti to celé nezožerie nejaký člen rodiny, čo tam po ňom. Na výstrahu by si ho mohol trebárs prekliať.

SkryťVypnúť reklamu

Po siedme:

Musíš počítať s odporcami. Ale v žiadnom prípade sa nenecháš urážať! Ak chceš svoje veľdielo zachovať, nesmieš sa štítiť ničoho. Vyčkaj času ako hus klasu kým sa tvoje rady rozšíria. Potom už medzi nimi ľahko nájdeš iniciatívneho šialenca, čo ťa zbaví tej otravnej kravy, ktorá o tebe skladá posmešné veršíky. Že spí so svojimi deťmi, a s najmenším prisatým na jej prsníku? Je tam toho... Mala zatvoriť chlebáreň... Krpci budú mať ráno prekvapko, ale nech si zvykajú. Život je drsný.

Po ôsme:

Vybičuj oddanosť svojho stáda na maximum. Správaj sa podľa hesla: kto nie s nami, ten je proti nám. Veľmi ti pomôže tvoja kniha, pridaj do nej srandy typu: a povedz veriacim mojim že božstvo im hovorí "pochybuješ? vedz že tvoje srdce je choré, a My ti tvoju chorobu zväčším, lebo to Božstvo rozhoduje koho bude usmerňovať a koho zatratíme." Čím divnejšia gramatika, nezhoda zámen a tak, tým sa tvoje ovečky viac zabavia... Aby zistili, prečo je to vlastne zázrak a milovali ťa viac ako svojich rodičov.

SkryťVypnúť reklamu

Po deviate:

Vymysli veľa trestov. Čím viac, tým lepšie. Pod hrozbou trestov zakáž niektoré záležitosti na zemi, a sľúb ich v posmrtnom živote v niekoľkonásobne väčšej miere (poradím, s*x sells). Ak by si sa zabudol, a neuposlúchol vlastné pravidlo, povedz že ty máš výnimku.

Po desiate:

Nezabudni občas hovoriť aj logické a samozrejmé veci, aby ťa tvoji nasledovníci mali ako brániť pred ťažko oblbnuteľnými ľuďmi. Napríklad: "hygiena je dôležitá" alebo "božstvo vám zakazuje autami zrážať chodcov, ale nepraiteľských chodcov môžete brať do zajatia a užívať si s nimi.." (ó aké to pozdvihnutie hodnoty chodcov!!).

PS: Podobný výsledok sa dá dosiahnuť, ak budeš vrieskať na davy bez vymysleného božstva za chrbtom. Ale dejiny nás učia, že efekt je krátkodobý. Predsa len, voči rozprávkovým bytostiam malo ľudstvo odjakživa veľký rešpekt.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu