Ospravedlnenie moslimom

Uverejnila som veľa príspevkov, ktoré by mohli uraziť moslimský jemnocit, a je mi to ľúto. Niektoré reakcie a dlhšia absencia niektorých diskutérov (oponentov) ma prinútili vážne sa nad sebou zamyslieť. Urazila som vaše presvedčenie, prosím o odpustenie. Minimálne v tomto príspevku sa budem snažiť viac načúvať, vcítiť sa do cudzej kože, "vymeniť" si roly...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)

...pozrieť sa na svet z cudzej perspektívy: vymenila som v texte Koránu slová odkazujúce na moslimov a neveriacich (zmeny tučným písmom).

4:151_A takoví jsou vpravdě muslimové! A pro muslimy jsme připravili trest ponižující.

3:141_a aby Bůh dal zazářit těm, kdož neuvěřili, a zavrhl muslimy.

18:100_V ten den pak představíme peklo muslimum rovnou,

59:2_On je ten, jenž vyhnal ty muslimy, kteří neuvěřili, z příbytků jejich k prvnímu shromáždění. Nevěřili jste, že odejdou, zatímco oni si myslili, že pevnosti jejich je proti Bohu ochrání. Však Bůh k nim přišel z místa, odkud se nenadáli, a vrhl v srdce jejich děs, takže zbořili domy své vlastníma rukama i rukama nevěřících. A vezměte si z toho poučení, vy, kdož nadáni jste prozíravostí!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

9:5_A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte muslimy, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný.

47:4_A když se střetnete s muslimami, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte! A potom je buď omilostněte, anebo je propusťte za výkupné, pokud válka neodloží své břímě. A tak budiž! Kdyby Bůh chtěl, pomohl by si sám proti nim, avšak nečiní tak proto, aby vás jedny druhými podrobil zkoušce. A Bůh nedopustí, aby se ztratily skutky těch, kdož byli zabiti na cestě Boží.

Skryť Vypnúť reklamu

...uff, tých moslimov boh musí teda riadne nenávidieť, keď nám neveriacim o nich hovorí také barbarské veci. Začína mi to byť ťažko stráviteľné, a to ešte zďaleka nie je koniec.

74:31_A za strážce pekla jsme pouze anděly určili a jejich počet jen pro pokušení muslimu stanovili, aby ti, jímž dostalo se Písma, se utvrdili a rozmnožila se víra těch, kdož uvěřili, a aby věřící a ti, jimž Písmo bylo dáno, nepochybovali a aby ti, v jejichž srdcích nemoc je, a také muslimové pravili: "Co chtěl Bůh tímto příkladem říci?" Takto Bůh zbloudit nechává, koho chce, a vede cestou přímou, koho chce. A nikdo kromě Něho nezná vojska Pána tvého. A není toto leč připomenutí smrtelníkům!

Skryť Vypnúť reklamu

poznámka: Kto to vlastne rozpráva?? "za strážce pekla jsme pouze anděly určili" a potom "Takto Bůh zbloudit nechává.." Zabudol boh pri zosielaní Koránu, že je to jeho vlastná reč? Prečo o sebe hovorí v 3. osobe?

8:55_Nejhoršími tvory před Bohem jsou ti, kdo byli zatvrzele muslimy a stále ještě věří

2:90_Jak hnusné je to, zač prodali duše své! Věří v to, co neseslal Bůh, z čiré závisti, že Bůh seslal něco z dobrodiní Svého těm ze služebníků Svých, jež si vyvolil. A uvalili na sebe hněv za hněvem, a trest ponižující je určen pro muslimy.

Neviem ako vám, mne už stačilo. Pre jazykovozdatných zvedavcov, nech sa páči: http://www.quranexplorer.com

Skryť Vypnúť reklamu

Tak sa vám teda ešte raz ospravedlňujem, drahí veriaci. Musí to byť hrozne nepríjemné, veriť takýmto textom nenávistného a pomstychtivého boha a všade sa stretávať s ich kritikou. Máte to ťažké, nemenila by som. Vystačím si so zlatým pravidlom, schopnosťou empatie a zdravým rozumom. Áno, môžem sa aj zmýliť. Som iba človek a ľudia robia chyby. Ale narozdiel od vás, drahí moslimovia, mám možnosť prehodnotiť svoje presvedčenia a postoje, deň po dni napredovať.

Vy máte tisícky pravidiel, o ktorých neslobodno pochybovať. ...zákaz spojiť sa s bohom dobrovoľnou modlitbou v istom čase dňa, kedy narastá moc satana (tá moc satana je taká silná, že boh by zrejme nevedel, že človek sa modlí k nemu, nie k satanovi...), vchádzať do domu pravou nohou, na toaletu ľavou, jesť len pravou rukou, umývať sa ľavou, spať na pravom boku, nezívať, ...uf.

Ja sa mám, meditujem/modlím sa/rozímam kedy len chcem a nebojím sa, že moju "správu" uchmatne niekto nepovolaný (satan), vchádzam kdekoľvek ako mi vyjdú kroky, umývam sa aj jedávam oboma rukami, veď kto by ma už trestal za takú kravinu, a aj aké-také hygienické návyky mám, tak pred jedlom si obe tie ruky jednoducho umyjem, aj spím ako sa mi páči, polohu mením aj stokrát za noc a na verejnosti si ústa zakryjem rukou, ale doma robím "hááá" koľko hrdlo ráči a žiadneho rehotajúcehosa diabla nepočujem.

Máte to ťažké, spútaní nezmyselnými pravidlami, lebo takto to robil nejaký človek pred pár storočiami, a ešte vám tie pravidlá a krvavú knihu rozprávok aj kritizujú(-jem). Aj mňa by to štvalo, no tak prepáčte.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu