V preklade to približne znamená:
Veľké mesto anjelov, večné a nádherné miesto boha Indry, vznešené mesto, kde je uložené deväť drahých kameňov, kráľovské mesto s nádhernými palácmi a stavbami, večné mesto, kde sídlia bohovia a kde má svoj domov boh Krišna, mesto stvorené bohom Višna.

Takto znie oficiálny, úradný, najdlhší názov mesta na svete. Je to svetová kuriozita a je zaznamenaná aj v Guinnessovej knihe rekordov. Po našom je to Bangkok, hlavné mesto ázijského štátu Thajsko. Ban Kok sa volali divé stromy, ktoré v minulosti rástli všade okolo bývalého malého prístavu na rieke Chao Phraya.

Mesto dal postaviť kráľ Ráma I., zakladateľ dynastie Chakri, ktorá panuje dodnes. Dôvodom bolo premiestnenie hlavného mesta ríše Siam do bezpečia pred nepriateľskými útokmi. Výhodou dobrej polohy pre nové mesto bola z jednej strany široká rieka a z druhej strany bahnitá nížina s močiarmi. Prehĺbením kanálu a jeho spojením so zákrutou rieky vznikol ostrov Ratanakosin. Ešte silné opevnenie a uprostred postaviť nádherný palác pre kráľa. Bol rok 1782, rok vzniku mesta, ktoré domáci nazývajú iba prvým slovom z dlhého úradného názvu mesta Krung Thep – Mesto anjelov.

Neskôr bolo premenované na Bangkok a dnes sa okolo mohutnej rieky Chao Phraya rozkladá metropola, v ktorej žije takmer 10 miliónov ľudí. V bahnitej, močaristej pôde bolo a je množstvo kanálov, ktoré Thajci volajú klongy. Niektoré boli vytvorené umelo a dodnes nahradzujú cesty.

Na loďkách po kanáloch sa vozia ľudia do práce, na nákupy, za zábavou a je to oveľa pohodlnejšie a hlavne, rýchlejšie, ako cestovať po preplnených mestských komunikáciách. Mnohí Európania nazývajú Bangkok ázijskými Benátkami.

Bangkok je dnes zmesou luxusných drahých domov, hotelov, bánk, rezidencií, trhovísk, chudobných chatrčí a najmä rušnej dopravy, ktorá je v protiklade s krásnymi budhistickými chrámami, ktoré vyžarujú pokoj a pohodu.