
Nádherná okolitá príroda, výhľad na more a na peniace sa vlny, robí z Kiamy príjemné miesto pre relax a odpočinok. Ale tisícky turistov navštevujú mesto hlavne pre jeho zvláštnu atrakciu. Je ňou prírodný výtvor, nachádzajúci sa v časti Blowhole Point, ktorý preslávil Kiamu po širokom okolí.

Na okraji mesta vyčnieva do mora malý výbežok, na ktorom sú zaujímavým spôsobom usporiadané veľké skalné balvany. Počas dlhých rokov sa z nich vyformoval útvar, ktorý chodia obdivovať a fotografovať ľudia z celého sveta.

Za určitých priaznivých poveternostných podmienok sa spenené morské vlny dostávajú cez otvor do stredu skalných formácií. Prechodom cez úzky priestor naberajú rýchlosť, sila vody sa stlačením znásobuje a uprostred skál vystrekuje do vzduchu. Vodný gejzír, sprevádzaný charakteristickým zvukom „ooááuch“, dosahuje výšku až 60 m.

"The Blow Hole" objavil Angličan George Bass, ktorý skúmal východné pobrežie Austrálie a v decembri 1797 zakotvil so svojou loďou v prístave Kiama.

George Bass nebol však prvý kto uvidel toto prírodné divadlo. Pôvodní obyvatelia, Aborigeni, poznali gejzír už dávno pred Bassovým príchodom a volali ho „khanterintee“, čo v preklade znamenalo „more, ktoré robí hukot“. Pravdepodobne z tohto názvu vzniklo aj pomenovanie mesta – Kiama.

More v okolí skalných útvarov je nebezpečné. Chodiť by sa malo iba po vyhradených cestičkách. Za neopatrnosť a prílišnú odvahu zaplatilo životom už mnoho ľudí. Spodný prúd ich vtiahol mocnou silou do svojich podzemných útrob a telá niektorých z nich sa nikdy nenašli.

Na kúpanie v mori sú vybudované bazény, chránené od morských vĺn a pobyt v nich je bezpečný.
