10 zaujímavých vecí, ktoré si nevedel o ženách!

;Ženy sú komplikované tvory, ale aj napriek tomu by sme bez nich nemohli existovať. Niektoré veľa rozprávajú, milujú topánky a ich mozog pracuje efektívnejšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na svete existuje množstvo rôznych stereotypov, ktoré ľudia často nesprávne považujú za jedinú a najsprávnejšiu alternatívu. Avšak, aj keď sa hovorí, že práve ženy sú horšie šoférky, po dôkladnom rozhliadnutí na ulici môžeme zbadať desiatky šikovných žien za volantom, ktoré majú najazdené tisícky kilometrov bez akéhokoľvek problému, a na druhej strane sa stačí poobzerať o trochu ďalej a zbadáme menej šikovného muža pokúšajúceho sa už niekoľko minút neúspešne zaparkovať pri nákupnom centre. Život, to nie sú stereotypy, pretože každý človek je iný, výnimočný a každý z nás sa môže pochváliť vlastnosťami, ktoré by inému boli cudzie a neprípustné. Naše drahé polovičky nám, chlapom, spríjemňujú život, bez nich by sme si ho nevedeli predstaviť a preto vedzte, že nasledujúce riadky nemajú v žiadnom prípade úmysel niekoho uraziť.

 

1. Prirodzene rozprávajú viac ako muži
Sú ženy pohlavie, ktoré rozpráva viac, ako to druhé? Ťažko povedať, pretože existuje množstvo mužov, ktorí radi rozprávajú dlho a veľa, ale rôzne štúdie sa zaoberali rozdielmi v počte slov vyslovených za deň medzi mužmi a ženami dlhé roky a nakoniec prišli s dlhoočakávanými výsledkami. Priemerná žena vysloví za jeden deň približne 20-tisíc slov, čo znie ako neuveriteľné číslo v porovnaní s mužmi, ktorým denne vyjde z úst len zanedbateľných 7-tisíc slov. Prečo je to však tak? Výskum ukázal, že ženy majú v tele oveľa viac proteínu Foxp2, ktorý sa tiež označuje ako jazykový proteín. Ženské telo obsahuje približne o 30 percent viac tejto látky ako to mužské a tak je pre nich proste prirodzenejšie rozprávať veľa a často.

2. Majú rady tajomstvá
Britská štúdia spred pár rokov sa zaoberala ženskou túžbou vyzrádzať tajomstvá. Výskumu sa zúčastnilo 3-tisíc žien vo veku od 18 do 65 rokov a až 4 ženy z 10 sa vyjadrili, že nedokážu udržať tajomstvo na dlhú dobu, nezáleží pritom na fakte, ako veľmi je správa osobná. Občas však máme pocit, že práve muži sú tým klebetným pohlavým a ak sa zveríte tomu správnemu, tak môžete vaše tajomstvo považovať za verejné už dopredu. Ak sa chceme baviť o priemernej dobe, ktorá je potrebná, aby žena prezradila tajomstvo, ide o približne 47 hodín a 15 minút.

3. Milujú topánky a kabelky
Ženy sa rady pekne obliekajú a potrpia si na svoj výzor. Avšak, ak ide iba o topánky, priemerná žena vlastní až 20 párov rôznej obuvi, napriek tomu, že pravidelne nosí iba 5 z nich. Celých 90 percent žien sa dokonca priznalo, že ich šatník obsahuje pár topánok, ktoré po zakúpení nikdy nenosili. Na druhej strane, priznávam, že aj ja som si už kúpil niekoľko topánok, ktoré ma po prvom použití omrzeli a tak ich teraz skrývam hlboko v skrini, aby som sa necítil previnilo. Udávané dôvody žien boli rôzne, medzi najčastejšie však patrila nepohodlnosť, priveľké podpätky a neschopnosť zladiť ich s ostatnými časťami odevu. Čo sa týka kabeliek, priemerná žena vlastní približne 21 kusov.


4. Zrkadlo je žrútom nášho času

Muži aj ženy milujú zrkadlá. Každé ráno takmer každý človek na svete stojí pred zrkadlom a obzerá svoj výzor. Je však snáď všetkým jasné, že nežnejšie pohlavie stratí počas života pred zrkadlami viac času ako muži, a to nejde iba o zanedbateľné hodiny! Žena počas svojho života strávi pred zrkadlom v priemere asi 2 roky, na druhej strane muž len necelých 6 mesiacov. Ak sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu, táto štatistika je ľahko vysvetliteľná, pretože žena potrebuje na úpravu zovňajška o dosť viac času ako muž, ktorý si ráno prehrabne vlasy, napne svaly a z kúpeľne odchádza. Priemerný denný čas strávený v kúpeľni sa rovná približne 55 minútam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou 5. Plač je emocionálnym filtrom

Až kým nepríde puberta, chlapci aj dievčatá plačú približne rovnako často a veľa. Avšak zdvihnuté hladiny testosterónu u chlapcov plač znižujú, na druhej strane zvyšujúce sa množstvo estrogénu v ženskom tele núti naše nežnejšie polovičky uchýliť sa k slzám častejšie. Podľa rôznych prieskumov až 75 percent žien plače aspoň raz mesačne a až tretina z nich plače každý týždeň. Ženy plačú až o štyrikrát viac ako muži, čo potvrdzujú aj čísla, keď priemerná žena vyroní slzu až 64-krát za rok a muž len 17-krát. Aby sme však nekrivdili mužom, ktorí sú emotívni a občas si poplačú, až 99 percent žien verí, že praví muži plačú.
 
6. Srdcia im bijú rýchlejšie
Samozrejme, ženy nemajú odlišné srdcia ako muži, ale nejaké rozdiely by sa však našli. Mužské srdce je približne o 25 percent väčšie ako to ženské, a tak disponuje väčšou kapacitou na pumpovanie krvi. Väčšie srdce znamená aj väčší objem krvi, ktorú je srdce schopné pumpovať do tela a práve to je jedným z dôvodov, prečo muži dokážu behať rýchlejšie ako ženy. Ak sa na to pozrieme z hľadiska veľkosti,
ženské srdce bije o približne 6 odbití za minútu viac, ako to mužské. Rovnaký fenomén môžeme nájsť prakticky v celej zvieracej ríši - väčšie zviera, pomalší tlkot srdca, menšie zviera, rýchlejší tlkot srdca.

7. Rekordných 69 detí
Je možno zaujímavé, že rekord, ktorý zaknihovala ruská mamička sa zastavil na počte 69 detí, ale za týmto číslom netreba hľadať žiadny hlbší význam. Avšak, smutné je, že dodnes nevieme, ako sa táto odvážna žena volala. Vieme len toľko, že bola prvou manželkou ruského muža menom Feodor Vassiljev, ktorý žil v rokoch 1707 až 1782. Výkon týchto dvoch je naozaj obdivuhodný, keďže rekordérka zažila neuveriteľných 27 pôrodov a až 67 detí údajne prežilo detstvo a dožilo sa dospelosti. Ak ťa zaujímajú čísla, žena porodila 16 dvojičiek, 7 trojičiek a dokonca sa jej podarili aj 4 štvorčatá.

 8. Ich mozog pracuje efektívnejšie

Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako je možné, že ženy sú schopné robiť niekoľko činností naraz? Ženský mozog je totiž asi o 8 percent menší ako ten mužský, ale dokážu ho využiť oveľa efektívnejšie a úspornejšie ako my. Naším nežnejším polovičkám by na dokončenie rovnakých činností ako u mužov, postačovalo využiť menej mozgových buniek a práve preto sú ženy výborné organizátorky a manažérky. Žena tak na vyriešenie rovnakého problému spotrebuje o niečo menej energie ako muž a často sa jej ho podarí vyriešiť rýchlejšie.

 9. Šoférovanie nie je jednoduché
Napriek tomu, že ženy sa občas označujú za horšie šoférky, nemusí to byť pravda. Muži sú počas šoférovania schopní spraviť rovnaké chyby ako ženy, tie sa však občas musia vysporiadať s telesnými obmedzeniami. Americká univerzita z Michiganu pred pár rokmi analyzovala viac ako 6 miliónov dopravných nehôd počas rokov 1998 až 2007 a počet nehôd, ktorých sa zúčastnili ženy bol nadpolovičný. Ženy sa v jednej z nehôd ocitli až v 68 percentách prípadov aj napriek tomu, že podľa štatistiky jazdia v priemere o niečo menej ako muži. Študenti ale neskúmali, ktorý vodič nehodu zapríčinil a tak sa v mnohých prípadoch stalo, že sa v celej situácii ocitli úplne nevinne. Ak ťa zaujímajú presné miesta, s ktorými majú nežnejšie polovičky najväčšie problémy, išlo hlavne o rôzne typy križovatiek. Podľa výskumu je jedným z faktorov aj to, že ženy sú prirodzene nižšie, čo im poskytuje o niečo menší rozhľad a na križovatkách teda častejšie spravia chybu.


10. Majú recept na šťastie

Všemožné tradícia tvrdia, že chlap je hlavou rodiny, ale v skutočnosti by však muži mali spieť k presnému opaku. Ak chce muž šťastné manželstvo, mal by svoju manželku nechať rozhodovať o každodenných veciach ovplyvňujúcich chod domácnosti. Výskumníci si vybrali 72 náhodných párov a zistli, že ženy majú podstatne radikálnejšie názory na chod domácnosti a rodiny, vďaka čomu držia ochrannú ruku a organizujú každodenné aktivity. Vedci tiež zistili, že muži sú najšťastnejší vtedy, keď manželkám neoponujú a radšej sa prispôsobia. Chlapi, ktorí spochybňovali rozhodnutia manželiek sa často dostávali do nepríjemných hádok a práve tie môžu časom vyústiť až do predčasného ukončenia manželského zväzku. Neplatí to však v každom prípade, pretože každá rodina si svoj vlastný recept na šťastie hľadá sama a tak sa môžu muži kľudne starať o domácnosť počas toho, ako ich milovaná polovička pracuje.
 


 
  
 


  

 


  

 


   

 

Monika Haluškova

Monika Haluškova

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o rôzne témy,a potom o nich aj napíšem. Mám rada svet. Dokážem prijímat kritiku. Som jednou vetou taký šprtík,ďobnem do každej oblasti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu