Ministrovi zdravotníctva v. Čislákovi už skutočne o nič nejde

Písmo: A- | A+

Vzhľadom na časté útoky zo strany ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, že aktivity sestier sú len politický nástroj na moje politické zviditeľnenie, som sa rozhodla odmietnuť všetky ponuky na kandidatúru do parlamentných volieb

Naivne som si myslela, že začne s ministerstvo zdravotníctva odborná a vecná diskusia. Bohužiaľ vidím, že to asi nie je možné. Minister sa nedostal na kandidátku SMER-SD. Je to podľa všetkého stratégia SMER-SD, ako sa zbaviť nepríjemného problému, akým sú požiadavky sestier pred voľbami. Viliama Čisláka sa môže SMER SD kedykoľvek zbaviť a umyť si nad ním ruky veď on nekandiduje za nás.

Prečo to SMER-SD robí? Po sneme SMER-SD padá argumentácia, že nie sú peniaze na požiadavky sestier, ak môže vláda vyčleniť extra miliardu na tretí sociálny balíček, tak mohla miesto toho dať na požiadavky sestier potrebných 150 miliónov. Prečo tak Robert Fico nechce spraviť ? Odpoveď môžeme hľadať v podpornom liste Petra Visolajského predsedu Lekárskeho odborového združenia, ktorý jasne povedal, čím viac pôjde na spravodlivé ohodnotenie sestier, tým menej ostane oligarchom parazitujúcim na slovenskom zdravotníctve.

Bola som upozornená mojimi priateľmi, že ani keď sa vzdám ambície kandidovať tak osobné útoky neprestanú. Som obvinená, že som zmaipulovala sestry k tomu, aby podali výpovede. Motívom mali byť moje politické a osobné ambície. Vyvrátila som tie politické. Tak sa našiel ďalší dôvod, že ja nič neriskujem. Mohla by som tu argumentovať voči všetkým útokom voči svojej osobe, ale nemá to zmysel. Na ministerstve zdravotníctva sú určite dosť kreatívny, aby vymysleli ďalšie a ďalšie dôvody, že je za tým Kavecká a sestry sú iba obeťou manipulácie.

Rada by som slovenskú verejnosť upozornila, že v tejto chvíli, je vo výpovediach cca tisíc sestier do konca decembra, predpokladám, že pribudnú ďalšie výpovede. Fakt si niekto myslí, že obyčajná sestrička Kavecká ma schopnosti Roberta Fica a manipulovať tisíc ľudí bez mediálnej podpory? Nie nie je tomu tak. Sestry idú do výpovedí, lebo sú zúfalé. Nie nespokojné, ale zúfalé, to je to správne slovo. Bolo by ich oveľa viac, ale sú v nemocniciach vedeniami nemocníc zastrašované. Pokúšame sa v súčasnosti využiť skúsenosti Lekárskeho odborového združenia, ktoré aj verejne odporučilo nechodiť k vedeniu nemocnice sám a bez diktafónu.

Na záver by som chcela poďakovať Lekárskemu odborovému združeniu za poskytnutú pomoc a za ich dlhodobú podporu. Verím, že aj náš záver bude rovnako úspešní. V tomto zápase totiž ide predovšetkým o pacienta, aby mu bola poskytnutá kvalitná zdravotná starostlivosť. Bez dostatočného počtu sestier to jednoducho v slovenskom zdravotníctve nepôjde.

Skryť Zatvoriť reklamu