Je to o výchove a nie o systéme

To, akí sme sa odráža v našich tvárach. Zrkadlí sa to v zákonoch a pravidlách, ktoré vytvárame, ale aj porušujeme a obchádzame. Odráža sa to na správaní našich detí, na tom, ako sa chováme k straším ľuďom. Prejaví sa to aj v tom, či zastavíme chodcovi na prechode alebo staršieho človeka pustíme v MHD sadnúť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Naše hodnoty sa nám stále vracajú ako bumerang.

Nenaučíš úcte svoje dieťa? Keď budeš ty starý, vykašle sa na teba, zapadneš prachom v domove dôchodcov s pár eurami na mesiac.

Necháš dieťa vo voľnom čase vysedávať pri TV alebo počítači lebo ty nemáš na ňho čas? Kto ho naučí, že všetko, čo počuje v TV nie je pravda, že nie všetko, čo vidí v rozprávkach na Youtube je dobré, kto mu prečíta rozprávku a vysvetlí, čo je dobré a čo zlé. Kto mu vštepí hodnoty, keď rodič na ňho nemá čas?

Sem-tam dostane výchovné zaucho, sem-tam ho okríknu, že to sa nepatrí, ale to je tak všetko. Komunikácia sa stráca.... a potom sa vytrácajú aj hodnoty a úcta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A keď zmiznú hodnoty, čo nám zostane? Prežívajúce bytosti bez kritického myslenia....(asi)

Stačí zájsť za roh (napr. do Švajčiarska) a vidíme, že sa to ešte dá! Ešte sú miesta, kde sú ľudia „iní“...

Častokrát sa vyhovárame na to, že sa máme teraz zle, lebo tu bol desiatky rokov komunizmus a teraz sa máme zle, lebo tu máme zase chamtivý kapitalizmus. Kradne sa, študenti sú stále drzejší a učiteľom skáču po hlávách. Tí sa sťažujú, že nemajú žiadnu úctu a rodičia deti doma nevychovávajú a žiadajú to od nich, ale pritom nemajú žiadne právomoci. A to už nepíšem o korupcii a politikoch, lebo to je stará pesnička, ktorá je stále rovnaká a vôbec sa ani pod tlakom verejnej mienky nič nedeje...

SkryťVypnúť reklamu

Všetko jednoducho stojí a padá na ľuďoch a ich hodnotách....

Monika Sobeková

Monika Sobeková

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Z času na čas sa potrebujem vypísať, aby sa mi ľahšie dýchalo ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu