Super nápad, sprivatizujme vodu!!!

.....ráno vstanem, umyjem si tvár, zuby, osprchujem sa. Pripravím si raňajky, umyjem zeleninu a nakrájam ju. Potom umyjem riad. Idem na toaletu. Večer prídem a čaká ma rovnaká rutina iba navyše popolievam čerstvo zasadenú trávu......a to všetko pitnou vodou. Dlážku umývame pitnou vodou, okná, autá, ....všetko umývame pitnou vodou, plníme bazény pitnou vodou aj keď milióny ľudí na svete by aspoň za liter vody denne položili život.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

My máme síce vody dostatok, ale keď v lete netečie, je to o dušu.... vieme si predstaviť, že by voda bola xnásobne drahšia a bol by jej nedostatok?

Napadne nás to niekedy, keď otočíme kohútikom a automaticky načiahneme ruky a ani len na sekundu neuvažujeme, že by voda nemusela tiecť?

Aj keď má Slovensko vody dosť, na svete sú stále miesta, kde jej je veľmi málo a odhaduje sa, že v budúcnosti jej bude taký nedostatok, že sa o ňu budú viesť vojny. Napriek tomu, sa aj na Slovensku objavujú úvahy sprivatizovať vodárne. Na čele štátu nemáme nikoho, kto aspoň trochu strategicky myslel, pre dobro nás a tohto štátu a snažil sa uchrániť túto pre život naozaj nevyhnutnú tekutinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napriek tomu, že bola správa o nápade privatizácii všetkej vody sveta na Topkách, je naozaj šokujúca a neuvedomíme si to dovtedy, pokiaľ sa nad tým naozaj nezamyslíme.

Hnutie Americans Against The Tea Party pred pár týždňami zverejnilo video, v ktorom bývalý generálny riaditeľ a súčasný šéf správnej rady spoločnosti Nestlé (Peter Brabeck), ktorá je zároveň najväčším predajcom balenej vody na svete, tvrdí, že voda nie je ľudským právom, a preto by ju mali svetové korporácie sprivatizovať a predávať. (topky.sk)

Podľa jeho slov: „denná dávka 5 litrov vody na pitie a 25 litrov vody na minimálnu hygienu je ľudským právom. A keďže ide o ľudské právo, je zodpovednosťou každej vlády zabezpečiť, aby ľudia mali prístup k takémuto množstvu vody. Toto množstvo predstavuje 1,5 % všetkej vody na základné použitie. Ja tvrdím, že 98,5 % vody sa používa nezodpovedne – na umývanie áut, napĺňanie bazénov a polievanie golfových ihrísk, čo nie je ľudským právom,“ obhajuje dôvody, prečo vodu sprivatizovať.

SkryťVypnúť reklamu

Keď sa svetové korporácie, ktoré poťahujú dôležitými nitkami na tomto svete začnú biť o vodu a pomaly vystrkovať rožky neveští to nič dobré......Ale treba im to uznať, snažiť sa sprivatizovať vodu, nevyhnutnú pre život je naozaj super business idea!....a určite zisková, keď už vlastnia takmer všetko, prečo by nemohli vlastniť ešte viac? Otázkou je, aký život zostáva nám ticho čakajúcim..... na zázrak....?

Monika Sobeková

Monika Sobeková

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Z času na čas sa potrebujem vypísať, aby sa mi ľahšie dýchalo ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu