Rozhovor so šéfom

Zastavila som sa za mojím šéfom - na kávičku. Nie je to taký obyčajný šéf :-) často sa spolu dlho rozprávame o veciach, ktoré nás trápia, ale aj takých, ktoré nás dokážu rozveseliť. Naše dialógy prekypujú riešeniami na mnoho spoločenských problémov a snažíme sa na ne aj upozorňovať kompetentných, len tí bývajú častokrát hluchí a slepí.....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Sedíme pri šálke teplej a voňavej kávy. Vonku začína jeseň a chladný vzduch vchádza cez okno do miestnosti, až vám udiera do nosa jeho zvláštna jesenná vôňa – usychajúce červené lístie v kombinácii s babím letom. Bavíme sa o udalostiach posledných dní. Pán minister pôdohospodárstva zamestnal na ministerstve pol dediny alebo famílie, je to vlastne jedno, ale píše sa o tom už zopár dní a skončí to zase tak ako vždy - zapadnuté storočným prachom medzi ďalšími stovkami informácií o tom, kto, čo a kedy zlé spravil. Pousmiala som sa, prešľapy sa robia stále, ibaže kedysi sa o nich tak nehovorilo, ľudia sa ich snažili utulávať, lebo v kútiku duše vedeli, že to čo robia nie je správne. Dnes sa o nich už bez problémov hovorí a čo z toho? Väčšina iba mávne rukou a žiadne vyvodenie zodpovednosti, idú priam ukážkou toho, že čokoľvek zlé spravíte, spoločnosť to aj keď s prvotnou nechuťou nakoniec akceptuje. Keby to totiž ľudia neakceptovali, politici by si nedovolili robiť to, čo teraz robia v priamom prenose.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po chvíli prejde reč na známych, ale aj všeobecne - ľudí, ktorí podľahli celosvetovej hre – Kto bude bohatší, ten vyhráva! Do súťažných skupín sa po celom svete radí čoraz viac slepých a hlúpych kučeravých ovečiek. Hodnotový rebríček sa zámerne nastavil tak, že ten kto má dobré auto a štýlový oblek je oveľa viac ako niekto lopotiaci s lopatou v ruke. Okrem kvalitne nastaveného rebríčka majú svetoví hráči ešte jeden dobrý nástroj – udržiavajú ľudstvo v permanentnej neistote a strachu o prácu, o budúcnosť, čo sa s nimi stane. Tie milióny ľudí to riešia často viacerými prácami a nekonečnou pracovnou dobou namiesto toho, aby sa konečne nad tým všetkým zamysleli. Kučeravé ovečky sa zvyčajne premenia na tzv. „asociálne“ typy, pre ktorých je solidárnosť azda najväčším neznámom. Nie asociálovia ako ich definuje náš slovník (neprispôsobivé osoby) - asociálne typy, ktoré strácajú empatiu voči ostatným a najmä tým slabšie zarábajúcim a chudobným. Ľudia, ktorí žijú na určitom štandarde častokrát nechcú ani počuť o pomoci pre chudobných a nedajbože napríklad rómov, tých už radšej ani nespomínať, lebo komentáre pod týmto článkom nebudú mať konca kraja. Títo novodobí „asociálovia“ však zabúdajú na to, že zajtra sa môžu na druhej strane ocitnúť oni a ak bude tá naša „chudoba“ naozaj taká chudobná bude to pre nich neznesiteľný život. Najhoršie je, keď sa títo „asociálovia“ dostanú aj do úradov a nedajbože do politiky (ešte horšie ak sa napr. z takého človeka stane minister sociálnych vecí alebo zdravotníctva) a snažia sa tam presadiť svoje postoje ako spraviť z chudobných ľudí ešte väčších chudákov, lebo kto nie je šikovný, nemá dobrý príjem a minimálne auto strednej triedy, nie je dostatočne dravý a štýlovo oblečený sa jednoducho do našej spoločnosti nehodí!!! Od takých ľudí ruky preč, ich potreby sú im úplne vzdialené a radšej sa nimi ani nechcú zaoberať. Potom sršia zaujímavými nápadmi ako napr. zastavíme vodu v rómskych osadách lebo niektorí z nich za ňu neplatia, takže si ju nezaslúžia, lebo za vodu treba platiť keďže za ňu platia aj ostatní ľudia a kde by tí ostatní k tomu prišli, že ju má niekto zadarmo!!! Ale to, že nás náklady na liečenie následných kadejakých neduhov kvôli nedostatku vody vyjdú oveľa viac, to už nik nerieši......možno je len otázkou času, kedy začneme platiť aj za vzduch, to už bude pre tých chudobných naozaj problém!!!

SkryťVypnúť reklamu

Sem-tam sa nájde zopár jedincov, ktorí sa tomuto celosvetovému teátru snažia vyhnúť. Zapoja zdravý rozum a vedia, že efektívnou pomocou chudobným pomôžeme vlastne sami sebe. Vedia aj to, že kult módy, bohatstva a podobných nezmyslov, ktorý sa do spoločností na celom svete nasadil neprinesie človeku nič dobré.

Akoby povedal môj šéf: Celé to tu je iba civilizačná hra, ktorá môže zničiť ľudstvo, ktoré je už aj tak na pokraji zániku!!!

..... Káva je dopitá a vonku je zase o niečo chladnejšie, zapadlo slnko. Debata by mohla pokračovať aj do rána, ale načo???

Monika Sobeková

Monika Sobeková

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Z času na čas sa potrebujem vypísať, aby sa mi ľahšie dýchalo ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu