Teória vzniku ženských bokov

Ľudstvo sa už od čias matriarchátu zaoberá determinantami ženskej oblosti. Caesar, Mendelejev, Gándhí, Lenin. Nikto z nich nebol úspešný v riešení tejto hádanky. Ich úsilie sa stretlo s narastajúcou vlnou odporu. Aj náš výskumný tím márne hľadal pochopenie pre svoje snaženie. Roky lopotenia však vystriedala rozkoš z poznania. Čo teda zapríčiňuje expanzívnosť ženských bokov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
Kachnolín využíva odstredivý kolísavý pohyb k vrstveniu tukovej hmoty na boky
Kachnolín využíva odstredivý kolísavý pohyb k vrstveniu tukovej hmoty na boky 

Je to charakteristický lokomočný pohyb á la fémine . Príslušníčky nežného pohlavia používajú pri chôdzi tzv. metódu oválnych krokov, ktorá síce zabraňuje opotrebovaniu a nadmernému treniu bederných kĺbov, ale jej sprievodným znakom je aj kolísavý pohyb bokov.

V období puberty začína popri ostatných pôsobiť aj predolaločný hormón kachnolín. Tento nedávno objavený hormón si vyslúžil prezývku „tukolapka“, pre svoju schopnosť pojiť a viazať lipidy. Ich následná koherencia je až prekvapivo odolná voči ich termochemickému či mechanickému odbúravaniu. Dôsledkom spomínaného kolísavého pohybu vznikajú odstredivé sily, ktoré navádzajú lipidy z brušnej oblasti na vnútorné steny bokov, ktoré sa takto nekontrolovateľne rozširujú. Kachnolín teda spôsobuje nadmernú sedimentáciu tukovej hmoty na bokoch a stehnách [obr.1].

Odkiaľ pochádza tento odstredivé sily vyvolávajúci pohyb žien? Pozorovanie pakistanského dievčaťa, ktoré od malička vyrastalo v izolovanej mužskej komunite bez matky, potvrdilo naše dohady. Dievča vo svojich 23 rokoch nemalo žiadne boky. Práve naopak - v ich mieste sa jej vytvorili plytké priehlbinky. Dievča nemalo kolísavý pohyb od koho odpozorovať. Nie dedičnosť je teda vinná, nazeracou prizmou je behaviorizmus. Oprávňuje nás to k vysloveniu záveru, že typický ženský pohyb už niekde v senzomotorickom štádiu [3] dcéra od matky odpozoruje (ako jednu z najneškodnejších vecí čo kedy vôbec od nej odpozoruje).

Prospech a využitie uvedených poznatkov je bezhraničné. Na mape biofyzikálnej feminológie však ostalo ešte stále mnoho bielych miest. Žiaľ, väčšina našich odborníkov prestúpila do konkurenčných laboratórií, kde skúmajú doteraz neprebádané gurmánske motívy špárania sa v nose (tzv. nazálne expedície horných končatín). Napriek tomu trosky nášho tímu finalizujú ďalší projekt, abstrakt ktorého uverejníme v najbližších dňoch.

Táto práca vychádzala z rozsiahleho longitudinálneho výskumu, vzorku ktorého tvorila populácia štrnástich žien bielej rasy od perinatálneho obdobia po vek 30 rokov. Výskum bol realizovaný za podpory Bulharskej akadémie vied, grant číslo 3421/98.

Jurij Warlenheim

Referencie:
1, Báhoň, M.: Tendenčné migrácie sťahovavých vtákov, Pravda, Bratislava 1996
2, Pascal, B.: Všechno o tlaku ve kvapalině, Éditions du Rouergue, Paris 1651
3, Piaget, J.: The origins of intelligence in children, IUP, New York 1952Ľuboslav Moza

Ľuboslav Moza

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aktivista vedného odboru feminológia a zapisovateľ objavov Jurija Warlenheima - jej zakladateľa. Zaoberám sa vopred neúspešným hľadaním súvislostí v ženskom charaktere a ich klasifikáciou. Zoznam autorových rubrík:  Beda

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu