Ako som s najdúchom objavila za gaučom nový deň

Začali sme s kocúrom deň trochu nevrlo. On ma zobudil skočením do tváre, do toho ma kopla sprava malá noha Terezky a zľava Hanka tlačila svoj malý špicatý zadok na moje rameno. Niekde v rohu som zbadala kúsok priateľovej hlavy. Stav domácnosti: 6 hodín ráno v obývačke od večera svetlo a TV, v detskej malá lampička a dve prázdne postele, kuchyňa samo tiež rozsvietené, tak veď čo už, milionári svietia celú noc i celý deň. Večer sme zapli Walleho a zalomili všetci svorne. Stav postele: 12 nôh, 8 rúk.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Väčšinou si nestíham ráno uvedomiť, že takto sa zobudiť je vzácnejšie ako čokoľvek na svete. Po tme a popri mojom vrčaní a mumlaní si, to ani sprvu nebolo postrehnuteľné. A tak som si kocúra prehodila cez rameno, dala mu pár pusiniek, poradila sa s ním o kvalite mäsa v jeho kapsičke a o chuti na zajačikovo - morčaciu ďobku a cupkala s ním do obývačky. Okomentovala som jeho plný záchod vzdychnutím a pustila som sa do upratovania jeho bordelu. Neuveriteľný to tvor, ale za gaučom som našla jednu moju ponožku, jednu Terezkinu ponožku, jedno Hankino tričko a priateľove trenky. Zatlačené a zaležané. Uvedomila som si, že si to tam ten krpec nanosil aby sa na to následne uložil. Od každého jeden už obnosený kus. Vyzbierala som to a hodila do prádla. No došlo mi, že je niekto ďalší komu cez deň chýbame a kto chýba nám a to ma utvrdilo v názore, že je skvelé začať takto nový deň i keď idem do práce, ktorú čím ďalej tým menej zbožňujem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vypočula som si ráno práve v TV Krimi noviny a tak som si povedala, že žiadny extra adrenalínový zážitok už nepotrebujem. Tento týždeň už toho bolo viac ako dosť.

Veľmi sa mi páčil dnešný Hankin ranný postreh: ,,Mami, ja nechápem. Teraz bol pondelok a už bude piatok, veď to budú už aj Vianoce, hneď po nich Veľká Noc a potom leto - keď to takto rýchlo pôjde ďalej o chvíľu budem babička."

Čo k tomu dodať? Aj 5 roční vedia, že život je príliš krátky na to, aby sme ho brali vážne.

Stanislava Mrázová

Stanislava Mrázová

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý verí, že najväčšia moc človeka, je slobodná vôľa.Že myšlienka tvorí a nič v živote, nie je isté. Som viac realistická ako pozitívna..ale verím, že realita má ešte stále viac pozitív ako tápania v sivej. Stále od začiatku a stále neústupčivo začínam veriť v človeka a pokaždé keď padnem, to skúšam znovu..veď predsalen som človekom a mám tú moc, vždy sa rozhodnúť. Zoznam autorových rubrík:  detskými očami - rozprávkovoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu