Všetko najlepšie mami

,,Mami? Kedy ma prestane bolieť bruško?" povedala, vraj keď si pán Sníček sadne na okennú rímsu a potom vlezie cez škáru dnu na čelo mojej postele, prinesie sen a ten odnesie bolesť bruška. ,,Mami? Kedy už príde domov, tak strašne mi chýba." Povedala ,,...láska bude bolieť niekedy ešte oveľa viac Stani. Je preč na dni a kilometre, nie na roky a veky. ,,Mami? Kedy už budú na svete?" povedala, že sa zdá, že za pár dní sa mi uľaví a baby budú so mnou na ceste domov. ,,Mami? Prečo som sa rozhodla byť s ním?" vravela, vraj preto, lebo mám vlastné rozhodnutia a nedám sa ovplyvniť inými, i keď ma chcú niekedy len chrániť. ,,Mami, čo sa to s ľuďmi deje?" povedala, že svet sa mení a môže sa stať, že už lepší nebude - že možno len...netreba prestať dúfať a snažiť sa ho zmeniť. ,,Mami? Prečo si ešte stále na tomto mieste? Presne tu - na mieste kde sa možno stratíš?" keby som vraj žila jej život, pochopila by som.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Dnes má moja mamina narodeniny. Písala som už o mamách veľa, ale o tej svojej len pár slov. Má totižto jednu čarovnú vlastnosť. Takmer nikto o nej samej - jej vlastnými ústami nič nevie. Hádajú a vymýšľajú. Mamina však o sebe nehovorí aj vtedy keď o sebe hovorí. Čo to znamená? Málokto vie čo a prečo cíti - ako a prečo je v ten či onen deň tak krásna, či tak smutná. Len my a my sa kolegiálne tvárime, že vieme len toľko, koľko sa dá zniesť s úsmevom. Všetky mamy majú dobré aj zlé dni. Všetky mamy majú svoje tajomstvá pokrivené bolesťou. Všetky mamy tu boli, keď sme vraveli niečomu novému ,,áno" a niečomu starému ,,zbohom".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Puto medzi dcérami a ich maminami je vlastne cesta dláždená spoločnými chvíľami - smiechom, večernými babincami, hádkami cez pol bytu/domu, trieskaním dverí, osoplenými vreckovkami, prepotenými paplónmi, ogrcanými vankúšmi, znovu smiechom, objatiami, kritikou a chválou, objatiami a dobrým jedlom, preklínaním a chválou frajerov a otcov.

Každá však môžeme určite tvrdiť, že tá naša mamina je len jedna a nech s ňou bolo kedykoľvek akokoľvek, nech kázala a bránila alebo prijala a pochopila, je tou prvou a najkrajšou bytosťou, ktorú sme zazreli po príchode na tento svet a zdieľali s ňou jedno telo.

MILUJME NAŠE MAMY, ZASLÚŽIA SI TO. JE TO TOTIŽTO JEDINÁ PLÁCA ZA ICH CELOŽIVOTNÚ PRÁCU - VÝCHOVU A LÁSKU. ,,VŠETKO NAJLEPŠIE MAMI."

Stanislava Mrázová

Stanislava Mrázová

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý verí, že najväčšia moc človeka, je slobodná vôľa.Že myšlienka tvorí a nič v živote, nie je isté. Som viac realistická ako pozitívna..ale verím, že realita má ešte stále viac pozitív ako tápania v sivej. Stále od začiatku a stále neústupčivo začínam veriť v človeka a pokaždé keď padnem, to skúšam znovu..veď predsalen som človekom a mám tú moc, vždy sa rozhodnúť. Zoznam autorových rubrík:  detskými očami - rozprávkovoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu