Chronická únava nie je spôsobená vírusom

Okolo nás obchádza hrozba syndrómu chronického vyčerpania. Je normálne, že v Česku či na Slovensku tento problém nenadobúda hrozných rozmerov a myslím, že je to preto, že predsa len naše vypätie v práci, bezhlavý tlak na výkonnosť ľudských zdrojov nie je tak veľký, ako vídame v západných krajinách, predovšetkým v Spojených štátoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Každý problém, ktorý má čo robiť s psychikou, má samozrejme svoje konkrétne miesto v našom mozgu, pretože psychické prejavy nevznikajú zo vzduchoprázdna, ale z konkrétnych nervových štruktúr. Objavil sa názor, že za syndrómom chronického vyčerpania stojí vírus XMRV. Iné štúdie prítomnosť tohto vírusu úplne vyvrátili. Je to typická situácia. Rovnako ako pri syndróme chronickej únavy. Svet túži po novom, neznámom vírusu, ktorým by sa všetko vysvetlilo. Hľadanie vírusov v ľudskom organizme sa vykonáva imunologickými testy, teda hľadaním protilátok, ktoré organizmus proti vírusom či iným mikroorganizmom vytvára.

Počítačové vírusy
Je zvláštne, že viac než o týchto chorobách sa v tlači dočítame o "vírusu", ktorý napadol počítačové systémy. Vedci z biologických odborov pracujú iba s imunologickými výsledky a neuvažujú nad tým, že mozog sa pokazí rovnako ako počítač na stole, do ktorého vnikol počítačový vírus a rozbil používané programy. Vieme, že tieto elektromagnetické vlny spôsobujú chaos, pretože aj ľudský organizmus ako hlavný energiu používa elektrické potenciály, spôsobujú prenosy chybných informácií, skrátka isté algoritmy nefungujú tak, aby riadili náš organizmus bez chyby.

Informačný chaos
Kedy veda o človeku príde na to, že medzi počítačom a ľudským mozgom je síce rozdiel v kvantite, nie však v kvalite? Oba používajú rovnakých princípov. Kedy sa konečne objavia závery, že problémy ako syndróm chronického vyčerpania je spôsobený informačným chaosom v príslušných častiach nervového systému a veda sa prestane opierať výhradne o imunologické rozbory pri vznesení vírusovej nákazy? Potom sa medicína posunie ďalej a však bude potrebné vytvoriť nové lieky, pretože informačné poruchy sa nemôžu liečiť chemicky. Musíme prísť s liekmi, ktoré zodpovedajú dnešným znalostiam informatiky, a to myslím nie je veľký problém. My aspoň s takými preparátmi pracujeme.

MUDr. Josef  Jonáš

MUDr. Josef Jonáš

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Po absolutóriu medicíny a psychiatrickej praxi som študoval akupunktúru a liečebné metódy starovekej medicíny, najmä staročínskej. Počas tridsaťročného výskumu a praxe som napísal množstvo publikácií. Pátral som po princípoch a filozofii staročínskej a staroindické medicíny, ktoré tvoria základ detoxikácie organizmu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu