Ak ste v depresii ,žijete minulosťou.

Depresia? Nesmie v tebe prevládať. Prečo? Lebo je to len strach z niečoho čo bolo a myslite si že to dopadne tak isto ako vtedy, ten istý okamih ako bol kedysi. Zapamätaj si že nikdy sa nestane dva krát to iste.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak ste v depresii ,žijete minulosťou.

 Ak ste nervózny žijete budúcnosťou.

Ak ste však pokojný, žijete skutočne v prítomnosti.

(Lao-c´)

Depresia? Nesmie v tebe prevládať. Prečo? Lebo je to len strach z niečoho čo bolo a myslite si že to dopadne tak isto ako vtedy, ten istý okamih ako bol kedysi. Zapamätaj si že nikdy sa nestane dva krát to iste. Ani Každý jeden deň nemáš taký istý. Ale to je myšlienka ktorá je ako malé semienko ak ju necháš rasť ovládne ťa. Nedaj mu vodu nebude rasť bude to stále len myšlienka. Vodou pre toto semienko je každá udalosť, myšlienka čo sa stým spája. Neži tým čo bolo osloboď myseľ od minulosti. Aj keď bola ťažká zmier sa stým nájdi svoj vnútorný pokoj. Viem nie je to ľahké ale skús sa s toho ponaučiť nerob tie chyby a vyvaruj druhých pred nimi. Prečo sa prizerať keď sa druhy topí. Nebol si aj ty niekedy na dne? Možno aj sám. Ale vždy prišiel niekto a pomohol ti. Potiahol ťa hore. Bola to tvoja minulosť nemusí to byť minulosť aj niekoho iného. Nahraď depresiu nejakou činnosťou skús nájsť niečo kde prídeš na iné myšlienky. Zmeň ten okamih a možno zmeníš aj svoju budúcnosť lebo na tomto okamihu záleží.
Nervozita je tiež zla, strach z niečoho čo ešte nebolo a len ťa to čaká. Zmena v niečom je ťažká ale zmena na niečo čo ťa postaví na nohy až tak neboli. Budeš silnejší? Budeš istejší? Sám nevieš ako to dopadne kým nevyskúšaš. Lebo o tom je život rozhodovať sa. Máš sen? Viem že hej. Braní ti niečo? Tak ta prekážka je len strach. Ani rodičia ani priatelia nik ti nemôže zakázať isť si za svojim snom. Je to tvoja budúcnosť nie ich. Stavaj ak máš na niečom. Zatvor už tie dvere a otvor tie čo sú pred tebou. Okamih ktorý je teraz na tom záleží. Nezaťažuj sa tým čo bude nech to dopadne akokoľvek vždy ťa čaká pád. Ale ty nájdi odvahu a postav sa a choď ďalej. Obetuj niečo preto. Bude to bolieť? Klamať ti nebudem bude! Ale ver tomu keď si tým prejdeš budeš silnejší. Ak hľadáš pomoc nájdeš ju choď si za svojim snom no nikdy nezabudni že si tu sám a k tomu snu ti vždy niekto pomohol. Viem že budeš nervózny/na ale je to len strach. Pamätaj na vnútorný pokoj .
Neži v minulosti(depresiách), Ale ani v obavách o budúcnosť. Prečo? Lebo na tom čo teraz robíš na tom záleží. Aj keď si čítal tieto slová nebola to strata času. Ale ber to tak že ti tieto slová dávam preto aby si aspoň nachvíľu zamyslel/a. Ja tiež nestrácam čas týmto písaním. Ale verím že ti tieto slová pomáhajú.

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu