Hodnoty osobnosti

Len sa zamyslime nad Zdravím Koľký ľudia ho nemajú... a Nikto z nás nie je zdravý 100% prečo je to tak? Prečo nemôžeme byť zdravý? Každého niečo trapy ohľadom jeho zdravotného stavu. - Lásku ti nikto zobrať nemôže

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Len sa zamyslime nad Zdravím Koľký ľudia ho nemajú... a Nikto z nás nie je zdravý 100% prečo je to tak? Prečo nemôžeme byť zdravý? Každého niečo trapy ohľadom jeho zdravotného stavu. No počul som prirovnanie je zdravý ako ryba áno je zdravý aspoň na pohľad to tak vyzerá. No pravda je aj tak iná. Prajeme každému zdravie keď má narodeniny, keď je chorý, alebo si aj pripíjame na zdravie. Je to hodnota ktorá by mala byť medzi prvými a nie peniaze, kariéra a plno iných zbytočných vecí. Ktoré nám v živote moc netreba. Máme ich no nedávajme im veľkú váhu. Prečo? Kúpite si za ne zdravie? Lásku? Priateľov? Nie takto to vo svete nefunguje a fungovať nebude! Zdravie si nikde nekúpite. Kúpite si lieky. Ale ani tie koľko krát nepomôžu. Ba niekedy viac ublížia ako pomôžu.

 Ďalšiu prioritou by mala byť podľa väčšiny spoločnosti Láska. Prečo? Koľký ľudia sú samy a pomaly si to ani neuvedomujú alebo vystačia si samy. Pozrite sa na Bohatú osobu ktorá má nejakého záhradkára, kuchárku upratovačku no ma všetkých takto ktorý samu starajú o jeho blahobyt. Ale ten človek je vo vnútri sám. Nemá nikoho s kým by zdieľal svoj život, svoje šťastie. On si mysli že jeho šťastie sú peniaze jedinú Lásku ktorú má je k peniazom. Keby sme mu ich zobrali myslite že by vedel žiť? Ťažko. Pretože bol by už vtedy sám. Tí medzi ktorých patril ho odvrhnú lebo je z neho troska a tí ktorý ho videli že je väčší a povyšoval sa ani za nim nepôjdu aby mu pomohli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pozrime sa na to z druhej strany. Osoba ktorá dáva veľkú váhu na Lásku k blížnemu, má sa s kým porozprávať, má s kým byť keď mu je ťažko a keď je na dne príde niekto kto ho má rad a podá mu pomocnú ruku. Človek by mal pozerať na druhého zhora len vtedy keď mu podáva pomocnú ruku. Nie keď sa povyšuje. Zamyslime sa koľký sa povyšujeme nad druhých. Pričom netušíme aký je vo vnútri ten ktorý je opovrhovaný. V ňom môže byť veľa lásky až toľko že môže aj mať rád svojho nepriateľa. Dokáže z nás mať rad svojho nepriateľa?. Nebude nás tu veľa. A či vôbec dakto. Láska je rôznorodá ale ak je úprimná je krásna a dá sa rozdávať. Lebo ak veľa lásky dáš. Niekoľko násobne sa ti vráti. Ak Máš lásku k ľuďom tak máš aj priateľov a to je ďalšia priorita v živote. Mať priateľa ktorý pomôže, poradí, podrží, verí, dôveruje a povie ti vety ktoré ťa povzbudia v živote ktoré čerpá on z vlastných skúsenosti v živote alebo zo života druhých. Ma niekto takého priateľa ktorý si váži teba? Alebo ľudí viac ako seba? Sú mu viac bližší tí ktorý stoja pri ňom? Ja takých veľa nepoznám no viem že sú taký a osobne ich aj poznám. Je to lojálnosť ktorá ho drží pri tebe. Nesklam! Sklameš? Stratíš. budeš tak na zemí ako ten bohatý čo stratil peniaze. Buď tu aj ty pre toho druhého takto by to malo chodiť aj v živote. Držať jeden druhého aby nespadol. 
Myslím si že tieto hodnoty by mali byť šťastie pre každú osobu v živote. Pretože zdravie nikdy nebudeš mať 100%tné. Ale vždy ži pre túto chvíľu aj keď ti to neumožňuje zdravie. Buď rád že si.
Aj láska v živote má veľký význam. Prečo? Buď sám sebou ale nikdy nie sám. Nechám na vás čo si pod tím to myslite. Podľa mňa táto veta už sama o sebe hovorí veľa.
Priateľ. Ak ťa takto niekto osloví váž si ho. Lebo on vkladá do teba dôveru že ho nesklameš. Váž si to čo máš pri sebe.
 Zhrniem asi len par vetami ak nemáš tieto priority v živote. Nemáš nič. Pretože Lásku ti nikto zobrať nemôže. Priateľov len získaš Láskou . Aj keď nemáš to zdravie aké by si si prial. Ale máš šťastie že máš ľudí ktorý ťa majú radi.
 

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu