Každý problém má v rukách nejaký dar pre teba.

Problém bez vyriešenia len tak nemôžeš nechať tak. Chceš sa mu otočiť chrbtom. Prečo to urobíš radšej pôjdeš niekam kde pred týmto problémom skryješ a myslíš si že sa to nejako vyrieši.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Problém bez vyriešenia len tak nemôžeš nechať tak. Chceš sa mu otočiť chrbtom. Prečo to urobíš radšej pôjdeš niekam kde pred týmto problémom skryješ a myslíš si že sa to nejako vyrieši. Nie nevyrieši len ho odkladáš pokiaľ ťa to nebude na toľko ťažiť a nedostane na kolená a budeš na zemi a zrazu je problém väčší než ty a je to vlastne veľká kopa hnoja pred ktorou stojíš a nevieš stým pohnúť. Dotknúť sa je ti to odporné, priblížiť smrdi ti to. Ale za tou kopou je možno niečo čo ťa poteší a obdarí svojim darom ktorý ti dá sám život.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Bude to skúsenosť a budeš vedieť ako nabudúce keď sa dačo stane zas nejaký problém . Len ti preletí hlavou bude nejaký väčší problém ako to čo som prekonal niekedy v minulosti? Bude to horšie? Nevieš ale pokiaľ sa to bude riešiť hneď tak to nemusí dopadnúť tak že budeš plakať na kolenách a budeš len na to nečine pozerať.
Ani nevieš či ti niekto pomôže pokiaľ sa nespýtaš nepodáš svoju a nepožiadaš o pomoc. Možno sa k tebe niekto pridá a tvoju ruku zoberie a potiahne ťa hore a stoji s tebou pred tou kopou. Možno to bude pravé človek ktorý bude mať vidly rukavice a bude vedieť ako to odhádzať s tvojej cesty. A potom ti požičia vidly aby si si skúsil tento hnoj odhádzať z cesty. No a čo keď sa zašpiníš možno aj smrdieť. Ale ak chceš mať pokoj urobíš všetko preto lebo niekto ti ukázal ako máš isť na to. A nakoniec ti da aj rukavice aby si mal ruky čisté a vedel si stým poradiť aj sám. Odhádžeš si toto. Povieš Ďakujem a on ti za to že si mu poďakoval nechá vidly a rukavice. Pretože koho naučíš chytať ryby, nakŕmiš ho na cely život. Skúsenosť na konci tohto problému je získaná a sám uvidíš aký si silný a že niekto pri tebe stoji komu na tebe záleží.
Možno len s niekým prehĺbiš vzťah, získaš späť to čo si kvôli tomuto problému stratil. Bude to dar ktorý ti dal život možno hnusnú spomienku s dobrým koncom a nájdeš tam kúsok svojho šťastia, seba samého/samu. Nehľadaj Obchádzky ani skratky. Zober to čo treba nájdi svoju silnú stránku (vidly) a začni odhadzovať ten bodrel s cesty. Daj si rukavice aby sa na teba kúsok toho sajrajtu nenalepil na teba. A príde niekto kto bude za tebou stať že to dáš a vyriešiš. Nebudeš sám. Lebo s podporou sa riešia problémy lepšie.

Nedovoľ aby bol problém väčší než ty ale dokáž si že si viac než ten problém.

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu