Nezapálená zápalka

každý má šancu zažiariť. Príde tvoja chvíľa. Aj keď to tak nevyzerá. Je to len tma.  Ale aj vo veľkej tme môžeš zažiariť ty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Drievko z hlavičkou od síri čaká škatuľka medzi ostatnými v tme a tichu. Prežíva. Nevie o čom je život vonku. Sem tam zazrie svetlo keď vyberú inú ale zas nie tú ktorá tak dlho čaká. A z nádejou keď sa otvorí škatuľka pozrie na to oslepujúce svetlo a niečo vnútri ju napĺňa že príde jej šanca teraz. Ale vždy príde to sklamanie že zas to nebola ona. Otrávená životom nebaví ju nič čo robí ju nenapĺňa. Sama nevie aký jej je osud a na čo tu slúži. Medzi ostanými nemá sa chuť z nikým rozprávať sem tam sa nasilu usmeje aby nevyzerala tak sklamane. Sklamanie je už tak veľké že už je posledná v tme už jej nadej vyhasína. Nevie čo sa stalo z ostatnými. Našli to čo hľadali? Išli za svojimi snami?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A zrazu keď už je zúfalstvo už tak veľké že už posledne čo jej ostáva ostať sama a nikdy nevidieť svetlo.

Otvorí sa škatuľka výberu ju.

Tak oslepujúca žiara v jej živote nikdy nebolela v jej očiach ako teraz v tuto chvíľu. Jej zmena na život prichádza no ona o tom netuší.

Zapália ju ona sa rozhorí na prvý škrt a zapaľuje sviečku svetlo ktoré mala v sebe a nevedela o nej zrazu vie zapáliť iného a väčšieho. Jej naplnenie prišlo a jej svetlo zmenilo tmu na krasu žiaru v jednej veľkej miestnosti. A Toto svetielko je tak pokojne a dáva nadej iným aby nezabúdali že každý ma svoj osud na tejto zemi ktorý naplní. Prinesieš svetlo druhým ľuďom, pomôžeš druhým, ublížiš, zraníš. Ale každý tvoj krok niekomu pomôže. Vždy nejakým spôsobom. Tvoja šanca príde skôr alebo neskôr. Lebo každá zápalka v škatuľke sa raz minie. No tvoja iskra môže napáchať aj škodu. Dávaj pozor čo stým čo máš ako budeš narábať ako stým naložíš.

SkryťVypnúť reklamu

Tak čakaj aj ty. Aj tvoja zmena na život raz príde.

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu