Prvy krok

Ak sa bojíš otvoriť dvere. A za nimi nevieš čo ťa čaká tak sa buď otoč a pozri sa na svoju minulosť koľko takýchto dverí si nechal zavretých. Alebo pozbieraš Odvahu a tie dvere otvoríš a pohneš sa ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Narodíš sa a už sa učíš sedieť, pohybovať sa, liezť po zemi. Až dokým nezistíš že sa vieš aj postaviť a pokúsiš sa o prvý krok. Prvý krok ktorý býva plný strachu že spadneš na zem.
A príde niekto kto ti dá ruku a keď sa držíš hneď je ten krok istejší.

No nie vždy tam bude niekto aby ti tú ruku podal a povedal ti POĎ. Tak sa pokúsiš sám isť urobíš prvý neistý krok bez pomoci. Druhý a spadneš. Budeš revať? Aby prišli na pomoc. Nikto nechodí a zrazu zistíš že nemá význam plakať. Tak sa postavíš zas a pokúsiš sa o ďalšie kroky dopredu no stým že spadneš ale nebolí to.. ostaneš sedieť. Poobzeráš sa či nie je niečo bližšie čoho by si sa chytil a držal sa toho a popritom kráčal. Alebo si si to rozmyslel tak že ľahšie to je štvornožky a išiel si si zodierajúc si svoje oblečenie no po chvíli videli že sa nesnažiť isť po vlastných tak prišla Mama a postavila ťa na nohy a chvíľku s tebou išla pri tebe pokiaľ ťa napustila. Ty si sa obzrel kde je, a tvoj krok ostal neistý a išiel si sám. A zas si spadol Mama hneď nepríde pokiaľ neuvidí snahu ťa vidieť sa postaviť. Keď uvidí že sa snažíš postaviť tak hneď je spokojnejšia že sa postavíš sám. A zas ideš sám no mama stoji pred tebou aby si prišiel sám. A ako dôjdeš ťa dvihne je šťastná s tvojich prvých krokov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A takto to chodí aj v živote. Máš plno príležitosti sa v živote rozhodovať. Takzvane otvárať dvere a isť len jednými dverami. Sám nevieš do čoho sa púšťaš no dobre zváž či sa ti tými dverami bude dobre prechádzať či sa nepotkneš hneď na prahu a skúsenosť ktorá ťa čaká nepoloží ťa hneď na začiatok na zem. Budeš kričať o pomoc. A nebude to mať pre teba žiadny význam lebo nikto nepríde. Pokúsiš sa vstať opatrne ale isto zas prejdeš od prahu par krokov no zas spadneš. Ostaneš na zemi a obzeráš sa či niekto ti nepomôže vstať hľadáš podporu. No môže prísť situácia že to obídeš tuto situáciu tak že budeš zakopávať na toľko že svoje topánky zničíš. No skôr ako si ich sám zničíš a s nimi zničíš aj vlastný život príde dakto kto neznesie tento pohľad a dvihne ťa pôjde chvíľu s tebou dá ti radu stým že prejde par krokov s tebou a ostane vzadu a chce vidieť že ideš sám. Keď vidí že to dokážeš. No ešte aj keď sa potkneš a spadneš ostane ešte chvíľu pozadu pretože chce vidieť že či mu tvoja rada pomohla na toľko že sa vieš postaviť sám. a TY sa postavíš tak je presne tak spokojný ako tvoja Mama keď ťa videla robiť prvé kroky.

SkryťVypnúť reklamu

Tento človek sa ti vzdiali no príde až na konci tvojej cesty a uvidí ťa stať pevne na nohách. Tak ťa objíme a je rád že si sa dostal tam kde si teraz.

Pretože aj keď spadneš na hubu znamená to že stále napreduješ
Necúvaj pred novými vecami. Choď a otvor tie nové dvere.

Choď tam z Vierou v seba.
 

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu