Ó Telekom mio!

Pár viet o tom, ako vie Telekom navodiť vianočnú atmosféru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Opäť sme raz skypovali s rodičmi, ako sa máme, čo nové, ako deti a podobne. Zdali sa mi trochu bez nálady, tak som sa opýtala čo sa deje. Rozpovedali mi svoju skúsenosť so Slovak Telekomom a ich vianočnou akciou. Keď skončili, vôbec som sa im nečudovala, že sú znechutení a rozčarovaní. Veď posúďte sami:

Otec je dlhoročný zákazník, ktorý využíva služby Slovak Telekomu už dlhé roky a v prípade pevnej linky dokonca už niekoľko desaťročí. V poslednom období sa vyskytlo niekoľko nepríjemných situácií: naúčtovanie pokuty 150e za setbox, ktorý vrátil, len ho zabudli zaevidovať do systému a otec musel dokazovať, že ho vrátil; naúčtovanie vyšších poplatkov za využívané služby; neodpísanie 10e bonusu z faktúry, ktorý mu dali ako kompenzáciu za spôsobené problémy ani po 4 mesiacoch. Keď otec vyššie opísané problémy reklamoval, dostal stručnú odpveď, že za to môže nikto konkrétne za to nemôže, len to niekto zabudol dať do systému.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vrcholom negatívnych skúseností bol prípad z polovice novembra. Nakoľko rodičom končí viazanosť služby Magio TV a internetu, rozhodli sa predlžiť tieto služby a využiť vianočnú ponuku „Ó, darček mio!“. Dňa 7.11.2014 navštívili predajňu Telekomu, kde im predajca ponúkol akciu „Chytrý balík“ za 26e mesačne. Ako darček si vybral iPad AIR 16 GB s tým, že sa im navýši faktúra o 6e mesačne po dobu 24 mesiacov, a zároveň využijú 200e kupón, ktorý dostanú ako darček za predĺženie zmluvy. Tablet si mali vyzdvihnúť na predajni a doplatiť ešte v hotovosti 49e. Tieto podmienky im niekoľkokrát predajca potvrdil a rodičia podpísali „Dodatok k zmluve“, v ktorej si predĺžil viazanosť TV Magio, internetu a pevnej linky na ďalších 24 mesiacov za 32e mesačne. Záverom im predajca povedal, že nakoľko iPad nemajú na predajni, okamžite ho objedná a do 2-3 dní dostanú SMS výzvu na jeho prevzatie a tiež aj číslo zľavového kupónu.

SkryťVypnúť reklamu

Keď ani po 8 dňoch nič neprišlo, navštívil otec opätovne dňa 16.11.2014 opätovne predajňu a informoval sa na stav objednávky u prítomného pracovníka. Teraz to bol iný predajca ako v prvom prípade.Ten mu oznámil, že v systéme nie je žiadna objednávka na iPad. Keď mu otec spomenul výšku doplatku za iPad 49e, tak sa usmial, že kto mi to povedal, že je to lož a doplatok činí 249e. To dostalo otca do kolien, lebo tým cena iPadu vzrástla na neuveriteľných 593e (200e kupón + 144e navýšená faktúra + 249e doplatok) čo je nehoráznosť, priam úžera. Tento typ tabletu iPad mini s Retina displejom 16GB WiFi Cellular Silver sa dá v súčasnosti napríklad na stránke alza.sk kúpiť za 420e a k tomu je klávesnica zadarmo. To je o celých 173e menej ako v akcii u Telekomu.

SkryťVypnúť reklamu

 Pre veľký úspech dňa 17.11.2014 otec do tretice navštívil predajňu Telekomu, kde už bol prítomný aj predajca, s ktorým prvý krát uzavrel Dodatok k zmluve. Ten mu zasa tvrdil, že cena doplatku za iPad je 49e. Keď mu otec povedal, že zavádza a na celú objednávku sa vykašľal, tak prehlásil, že za vzniknuté problémy môže vedúci a potom len „mlčal a gúľal očami“. V návale emócii zrušil otec „Dodatok k zmluve“ a odišiel z predajne, bez toho aby sa mi niekto ospravedlnil a navrhol riešenie.

Po vypočutí celej odysey sa vôbec mojim rodičom nečudujem, že sú znechutení a rozčarovaní. Odporučila som im, aby sa začali obzerať po inom operátorovi, lebo chvalabohu, dnes už nie sú monopolné Slovenské telekomunikácie!

SkryťVypnúť reklamu

A perlička na záver: pred troma rokmi otec po viac ako siedmych rokoch vymenil mobilného operátora T-mobile za O2, nakoľko mu "ako vernému zákazníkovi" ponúkali mobil v akcii za 50e a novým zákazníkom ho dávali za 1euro. No nekúp to! 

Upresnenie:

Po komunikácii s marketingom v telekome, mi bolo vysvetlene, že sumu treba rátať ako doplatok 249eur + 144eur (6eurx24mesiacov). Takže cena zariadenia je 403eur, čo je štandardná cena. 

Nada Selecka

Nada Selecka

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na dovolenke s dvoma deťmi v Moskve...dočasne Zoznam autorových rubrík:  MoskvaNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu