Nitriansky futbal

Sám som futbalom veľa vody nenamútil a už ani nenamútim, takže kritizovať v ďalších riadkoch rozhodne nebudem a nechcem ani veľmi hodnotiť. Skúsim iba pohľad, ako by to podľa mňa mohlo vyzerať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Nitra padla do druhej ligy, čo je smutné, ponižujúce, ale je to fakt. Pomôcť by mal údajne nový investor a aj rodený Nitrančan Mišo Hipp. Osobne ho nepoznám, ale zažil som ho na talentovkách a zanechal vo mne veľmi pozitívne dojmy. Dokázal ma vyhecovať k výkonom, ktoré som považoval za nemožné. Aj vďaka nemu som ich nakoniec urobil. Je to rozhodne človek, ktorý môže futbalu v Nitre pomôcť. Je to srdciar, ktorý má za sebou výsledky a hlavne Nitra pre neho veľa znamená. Budem jemu a jeho zverencom fandiť aj v druhej lige.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nitra by si zaslúžila hrať o prvé priečky našej najvyššej súťaže, vyrástlo tu množstvo kvalitných futbalistov, reprezentantov. Ako fanúšik by som bol samozrejme rád, ak by sme u nás pravidelne vítali súperov z Európy, tak ako kedysi v Žiline. Cesta je to jasné že dlhá a zarúbaná, ale rád by som videl v našom meste mužstvá ako Hajduk, Partizan a možno aj tie o stupeň, o dva kvalitnejšie. Navliekli by sme sa s chalanmi do dresov, prípadných synátorov tiež navliekli do dresov a išli by sme si na futbalík trošku.

Nosíme dresy Manchestru, Realu, Barcelony, fandíme im ale neni to ono. Ono by to bolo ono, ak by si človek s chuťou navliekol polokošeľu s logom FC Nitra na srdci aj napríklad do práce, tešil by sa na sobotu na futbal, či už by sme hrali doma alebo vonku. Nemuseli by sme vyhrávať ligu majstrov, stačilo by hrať o špicu v lige. Zahrať si nejaké predkolá európskych líg, prípadne raz za čas aj skupinové fázy. Svedčalo by nám aj kultúrnejšie prostredie na štadióne, ktorým sa ale teraz asi netreba veľmi zaoberať. Tých sto ľudí vylúska jadierka aj opretí o zábradlie.

SkryťVypnúť reklamu

Nitra by si zaslúžila, aby sa tu hral kvalitný futbal, rozhodne by mala hrať našu najvyššiu súťaž. Fanúšik je tu verný, ale náročný a momentálne veľmi znechutený. Uvidíme ako to celé dopadne, verme, že hlbšie sa už klesnúť nedá a že sa z dna čo najskôr odrazíme. Uvidíme, jak ten slepý povedal.

Albert Nagy

Albert Nagy

Bloger 
  • Počet článkov:  63
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa robiť veci dobre. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu