Šesť ingrediencií výbušného kokteilu

Písmo: A- | A+

Počula som mnohých z vás hovoriť o tom, že preventívne balia kufre. Že tu nie je o čo stáť. Lebo kokteil aktuálnych situácií môže mať nebezpečný a výbušný charakter. A tu sú jedovaté ingrediencie tohto kokteilu:

 

 

1. Polícia  a súdnictvo
Na osvetlenej ulici pod monitorovacou kamerou holé gebule surovo mlátili bezbranných ľudí a je len vec nesmierneho šťastia, že kopmi do hlavy nikoho z nich nepripravili o život. Aj laik bez právneho povedomia a bez zdravotníckej praxe vidí, že išlo o závažné ohrozenie zdravia a života. Sadizmus, neľudskosť, psychopatické reakcie voči nevinným ľuďom, ktorí nekladú odpor a nebránia sa, zdvihne žalúdok každému normálne zmýšľajúcemu človeku. Podozriví boli zadržaní až teraz, keď prípad z októbra rozdúchali médiá. Dovtedy to nikoho netankovalo a holé gebule ohrozovali obyvateľov Nitry spokojne ďalej.
Kto má v tomto štáte ešte stále dôveru v políciu a v spravodlivé súdnictvo?

2. Legitimita neonacizmu
Na významný post predsedu samosprávneho kraja  sa dostal človek, ktorý bol obvinený z trestného činu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. Bol tiež obžalovaný za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Za žiaden z týchto činov nebol odsúdený. Jeho politické stanoviská zahŕňajú neonacizmus. Jeho voliči obhajujú svoju voľbu túžbou po zmene. A teraz mu môžu slobodne a beztrestne adorovať nielen živly, ktorých je „vodcom".
Absurdné.

3. Zákony s voľným výkladom
Novela zákona o priestupkoch, ktorá bude platná od 1. februára, hovorí o tom, že ak budete hajlovať na verejnosti, alebo sa budete pýšiť hákovým krížom, nebude to potrestané, ak vám nikto nedokáže, že váš čin smeroval k prejavovaniu sympatií k hnutiam, ktoré propagujú potláčanie základných práv. Váš úmysel budú posudzovať policajti. Stačí ak im poviete, že pre vás je svastika náboženský symbol, alebo že to nebolo hajlovanie, len vám svietilo slnko do tváre práve v tomto uhle.
Je len otázkou času, kedy to budú vymletí mladíci masovo skúšať.

4. Istoty v podaní SMER-SD
Ľavicoví diletanti na čele štátu potápajú krajinu hlbšie a hlbšie do chudoby a beznádeje. Sľubujú istoty, ale realitou je každodenná neistota prežitia. Práve to je vhodná pôda na to, aby sa extrémisti vykľuli zo svojich škrupín. Ľudia sú totiž oveľa menej senzitívni na bolesť iných, ak intenzívne prežívajú svoje vlastné trápenia. Vtedy túžia po revolte. Nech je aká chce. Hlavne že sa bojuje. S kým bojujú a za čo, to už ich zaujíma pramálo. Dejiny rozprávajú a mementá v podobe spaľovacích pecí sú výkričníkmi nad zverstvami, ktoré sa stali  len nedávno a z podobných príčin.

5. Mŕtva opozícia
Neschopní lídri pravice, ktorých nepriateľom je ultrapravica rovnako ako „ľavica", márne hľadajú svojho voliča. A čo je horšie - márne hľadajú pointu svojej existencie. Chceli by byť v očiach občanov tými, ktorí bojujú s bezprávím, ktorí sa zaručujú svojou čistotou a svojimi úmyslami. Pritom sú poškvrnení rovnako veľkými hanbami, ibaže kultivovanejšími. Ich volič kašle na „istoty". Chce plán, program, myšlienku hodnú nasledovania. Chce veriť v nepošpinené idey. No nikto z nich ich nevie presvedčivo ponúknuť. Nik nevie v mene ľudí povedať zásadné a hlasné „nie" bezpráviu.

6. Nezodpovedný občan
Prieskum verejnej mienky hovorí o tom, že ultrapravicová politická strana preukázateľne prepojená na extrémistické organizácie má šancu dostať sa hlasmi voličov do národného parlamentu a ovplyvňovať tak dianie na celom Slovensku. Voličov lákajú na „hubenie parazitov". Vraj začnú tými, ktorí bohato čerpajú sociálne dávky. Až tak bohato, že nemajú na elektrinu, plyn, na stravu.
Občan si naivne myslí, že likvidácia „parazitov" pomôže jemu a jeho rodine mať sa lepšie. V plnom nevedomí, že štátny rozpočet pumpujú skúsení tunelári na najvyšších postoch a v sumách, ktoré nevedia ani prečítať.
Neschopnosť kritického myslenia, povrchnosť a nezáujem - to je priemerný občan v kocke.

 

Z tohto kokteilu vznikla beznádej, smútok, hnev a skapína viera v lepšiu budúcnosť tejto krajiny. Je možné takmer čokoľvek. A na to, aby zlo zvíťazilo, stačí len jedno - aby slušní ľudia mlčali. Tak nemlčme. Kým je ešte čas.

 

nazi.jpg

 

Skryť Zatvoriť reklamu