Prečo práve láska, alebo pokus o úvahu.

Každý pozná tú denno-dennú rutinu - školu. Stále nadávam na túto inštitúciu, no musím sa priznať, že sem - tam je aj pohoda. Najmä keď si môžeme robiť srandu z profesorov (čo samozrejme nerobíme :) ), alebo sa dosmejem, keď nejaký spolužiak tresne ten svoj hlod. Ale nie to som chcela! Čo by to bolo za školu, keby neboli úlohy, veď by sme namali na čo a koho nadávať a doma by sme mali o pár minút voľného času naviac, čiže by nevznikali žiadne hlody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nikdy nemám radosť z domácich úloh, no obľubujem úlohy zo slohu, či už máme doma potrápiť hlavičky a niečo vypotiť sami alebo sa rozpísať na určenú tému. Teraz to bol presne takýto prípad, mohli sme si vybrať o čom chceme písať, no v rámci úvahy. A môj pokus o úvahu dopadol takto:

Pri zadaní témy úvahy som sa zamýšľala nad tým, že nie je jednoduché no predsa zaujímavé a zvláštne vyjadriť svoje myšlienky, ktoré nosí každý človek so sebou v hlave a týkajú sa každodenného života. Myšlienky nás dokážu priviesť do perfektného stavu, či blúdite nočnými ulicami, pozeráte sa cez zarosené okno autobusu alebo len tak filozofujete, môžete myslieť na hocičo a nikto nedokáže s presnosťou určiť v akom svete sa práve nachádzate.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo práve láska? Takto sa volá moja úvaha. Prečo? Lebo láska je v dnešnom uponáhľanom svete pomerne dosť vzácna. Myslím si, že niekedy sa viac zakladalo na tom, aby ľudia spolu vychádzali čo najlepšie a nie ako dnes, keď je pre každého prvoradá práca, kariérny vzostup, povinnosti, či výška prijímu. Veď zamyslite sa, kedy ste naposledy povedali svojej mamke slovíčka veľmi nežné a úprimné: “Mami, mám Ťa rád ”? Pri takýchto slovách sa mi preháňajú v hlave situácie, keď som pohádaná s rodičmi a v hrdle sa mi objaví poriadna hrča a nedokážem nič povedať, stále verím, že osparavedlniť sa ide ľahko, no nejde to vôbec a keby som k tomu mala ešte dodať mám ťa rada, tak mi srdiečko stiahne a po líčku prebehne slza. Prečo slovo láska, s ktorou je spojená neha, radosť, šťastie I samotná krása vymizlo z naších úst? Už pri prvom dotyku slnka sa stretávame s rodičmi a súrodencami a aj obyčajný úsmev by rozjasnil ich deň, a naštartoval ich s dobrou náladou. Obyčajne neobyčajný úsmev by ste dostali aj vy naspäť a naštartoval by aj vás.

SkryťVypnúť reklamu

Čo si prestavíte, keď sa povie láska? … Každému sa vynorí niečo iné. Veď koľko ľudí, toľko chutí! Kto z nás už niekedy nemobol zaľúbený? Ako veľmi ľúbime svojich rodičov i oni nás? Koľko lásky si prejavujeme so súrodencami? Ako veľmi nám záleží na tom, aby sme prežili príjemné chvíle s kamošmi? To všetko poznáme už nejaký ten rok a niekedy si ani neuvedomujeme, ake je krásne a vyslovené hlboko zo srdca vychadzajúce slovíčko láska, ktoré istotne každého poteší. Poznáte ten pocit, keď máte ružové okuliare a všetko sa vám zdá také dobré, keď cítite motýliky v brušku pri milovanej osobe? Viem, že niekedy to nie je ľahké a treba na to veľa odvahy, sily a statočnosti, aby v dnešnom nekonečnom bludisku sa človek nad touto témou zamyslel a snažil sa o to, aby slová láska a ľúbim ťa nevymizli úplne, a aby mal človek človeka viac rád. Bolo by veľmi pekné, keby vám každý deň niekto povedal ako vás ľúbi, a ako mu na vás záleží...

Natália Labudová

Natália Labudová

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jedno obyčajné 19 - ročné dievča, ktoré nedokáže žiť bez svojich kamarátov, rodiny a musím povedať, že ani bez školy (jasné, že nemyslím učenie). Milujem akciu, resp. naše akčné piatky, moje ženy, mojho ... Bez nich by bol život smutný a stereotypný. Teda aspoň pre mňa. Určite si neviem predstaviť ani jeden deň bez mojich obľúbených tvári a ich trefných poznámok na všetko živé okolo. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu