Rok po katastrofe: Za všetko môžu voliči

Písmo: A- | A+

Na politikov sa zvykne prvoplánovo pindať pri každej príležitosti. No za to, čo celý rok po voľbách zažívame, nesú vinu len a len voliči.

Tlačovka v Cannes
Tlačovka v Cannes (zdroj: Youtube)

Pamätám si to vzopätie najmä mladých ľudí, ktorí mali v roku 2010 dosť Fica, Mečiara a Slotu. Shooty zbieral prachy na svoje antificovské nálepky, ľudia robili hepeningy a táto trojica napokon padla. Radičovej vláda bola nadýchnutím a právom dodávala voličovi pocit sily, že občianska spoločnosť zrazu má zmysel.

Prišiel euroval a po šestnástich mesiacoch vlády zmeny bolo všetkému koniec. O rýchlom návrate Fica - toho, čo nás stálo toľko síl ho odstaviť od válova – už nemohlo byť pochýb. Vláda sa lámala na uplných prkotinách a hnev voliča smerovaný politikom, ktorí jeho úsilia tak absurdne zmarili, bol opodstatnený.

No o čom je hnev voliča roku 2021? Pred troma rokmi zavraždili jedného z najlepších novinárov na Slovensku. Opäť ulica preklínala Fica ako dekádu nazad, na námestia vyšlo ešte viac ľudí ako vtedy a po rokoch tu bola cítiť tá konštruktívna nasratosť.

A napokon väčšine voličov, ktorí nosili odznak #AllForJan nenepadlo nič lepšie, ako voliť Matoviča. Toho Matoviča, ktorý na svojich partnerov (!!!) sypal striekačky, tajne si ich nahrával, posielal na detektor lži, vymýšľal si úplatky za pád vlády a ktorý podnikal tak ako študoval.

Neviem, či tú štvrtinu voličov ohúrila internetová anketa, tlačovka v Cannes či Matovičove neustále podrazy budúcich koaličných partnerov. Neviem, prečo sa dnes väčšina týchto voličov cíti byť podvedená či sklamaná. Volili ste chaos, máte chaos.

Hoc svetovú pandémiu až takéhoto rozsahu čakal málokto, no práve ako kombo s vládou blázna dokonale vyznie tá absolútna absencia vedenia. Matovič nebol stelesnením postkuciakovských túžob a jeho zvolením sa pošliapal odkaz protestov z roku 2018.

Milí voliči, toto je vaša chyba.

Skryť Zatvoriť reklamu