Stačí jeden krát zle odhadnúť situáciu.

Obiehanie autom je celkom jednoduché, ale iba v prípade ak to ovládate a máte auto, ktoré vie primerane zrýchliť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Niektorí si povedia, že zasa prázdne slová do vzduchu, ale nemyslím si, že je na škodu pripomenúť, že takto (z nedbanlivosti) už zomel nejeden človek a nehovoriac o nevinných.

Čas "dušičiek" plné cesty, zápchy, nervozita. krátky opis situácie. našťastie tento rok som nemusela absolvovať úsek BA - východ, ale len krátko východ - východ asi 160 km. Musím kometovať, že je tu celkom dosť vodičov, ktorí sa zrejme nemajú kde vyblázniť (poblízku žiadna diaľnica) a tak skúšajú kľukaté, úzke cesty kde je samozrejmosťou vidieť auto, ktoré sa ženie rýchlosťou vhodnou tak akurát na diaľnicu v Nemecku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mám strach z obiehania a hlavne vtedy, ak obiehajú oproti a myslia si, že to "stihnú". Čo ak ten vodič oproti sa celkom nesústredí a nepribrzdí - SMOLA.

Tiež obdivujem odvážlivcov, ktorí favoritom obiehajú do kopca do pravotočivej zákruty - volám ich somovrahovia. Zrejme si nie každý uvedomuje, že môže spôsobiť stres aj tomu, kto ide oproti.

Viem, že nie každý má čas sa "vliecť", ale buďme viac ohľaduplní. (ak sa rozhodnete riskovať a náhodou sa niečo stane, aspoň si Vaši blízki na Vás spomenú v období na spomienky stvorenom - na dušičky).

Upozorňujem, že tento článok nie je o obiehaní sa po rovnej ceste s perfektnou viditeľnosťou resp. širšími jazdými pruhmi.

SkryťVypnúť reklamu

P.S. Stále rozmýšľam či obiehanie je novým adrenalínovým športom, hazardom alebo len jednoducho nezodpovednosťou vodičov, ktorí nevedia odhadnúť svoje schopnosti či možnosti svojho "obiehadla".

Anna Nemergutová

Anna Nemergutová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek so svojimi trápeniami aj malými radosťami. Zoznam autorových rubrík:  Pre lepší zajtrajšokNaše slniečkoVarenieČriepkyAuta, cesty, postrehy šoféraPre zdravší zajtrajšokSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu