Páni Milanovia, mňa nezastavíte

Do volieb bratislavského primátora zostáva presne jeden mesiac. Možno aj preto sa v posledných dňoch začali objavovať rôzne blogy, ktoré hovoria o mojom údajnom odstúpení z volieb a vzdania sa v prospech niektoré z kandidátov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (32)

Prvý bloger, pravdepodobne z tímu Milana Kňažka ma vyzýva, aby som odstúpil v prospech pána Kňažka. Druhá blogerka, pravdepodobne z tímu Milana Ftáčnika, sa zase pýta, či ukážem svoj skutočný charakter a dobojujem voľby do konca.

Chcem, aby to bolo každému jasné:

Páni Milanovia, mňa nezastavíte. Myslím si totiž, že po 25 rokoch nastal čas na generačnú výmenu.

Obaja páni Milanovia sú v politike už 25 rokov, súčasný primátor dokonca ešte dlhšie (už v roku 1980 sa stal členom KSS). V roku 1989 som bol začínajúcim vedeckým pracovníkom na Ústave štátu a práva Slovenskej Akadémii Vied a pozoroval som oboch na tribúnach a v politických diskusiách. Jeden Milan obhajoval socialistické zriadenie, druhý Milan hovoril za ľudí na námestiach. Toho druhého si za to veľmi vážim, pretože aj vďaka nemu som mohol ísť študovať do USA a neskôr pracovať ako advokát v Nemecku. No myslím si, že po 25 rokoch už je naozaj najvyšší čas na výmenu generácií. Obaja Milanovia mali dosť času posunúť Bratislavu a Slovensko dopredu. Či sa im to podarilo, nech hodnotia iní, no svoj politický odkaz už odovzdali. Dnes už žijeme inú dobu, ktorá má úplne iné nároky. Čo Kňažkovci v roku 1989 začali, to musí ďalšia generácia posunúť ďalej. Bratislava si už naozaj nemôže dovoliť len diskutovať alebo spomínať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A keďže som permanentne napádaný od oboch Milanov, dovolím si aj ja jednu osobnú poznámku. Nie je hodné obdivu držať sa v politike zubami-nechtami 25 rokov, neustále kandidovať do ďalších a ďalších funkcií. Osobne by som za zrelé a vskutku štátnické gesto považoval, keby si niektorí politici dokázali objektívne uznať, že sú v politike už dosť dlho a prenechali miesto mladším a energickejším. Nie ten, kto už desiatky rokov ťaží zo svojho mena a snaží sa o rôzne funkcie je pre mňa štátnik hodný úcty. Ale ten, kto pochopí, kedy už treba otvoriť dvere novej generácii, ktorá prichádza s novou víziou a energiou túto víziu aj zrealizovať.

SkryťVypnúť reklamu

Ivo Nesrovnal

 

Ak sa Vám môj článok páčil, podporte ho prosím tu

.

 

 

 

 

 

Ivo Nesrovnal

Ivo Nesrovnal

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  10x

Bratislavčan Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

734 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu