Ako zahlasujem za Kotlebu

Neverím, že od pánov Krupu a Mazureka vzíde návrh hodný našej podpory. Ale celkom úprimne dodávam, že sa naozaj len učíme žiť s fašistami v pléne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (116)

V jednom z povolebných rozhovorov som povedala, že zahlasujem za návrh Kotlebovcov, ak bude ten návrh prospešný pre ľudí. Bolo to ešte pred zostavením vlády, ale už vtedy bolo jasné, ako bude vyzerať nový parlament. A nikto normálny nemohol a nemôže byť z dnešnej podoby parlamentu nadšený.

Už v deň volieb, pri prvých výsledkoch, som dala rozhovor o tom, že sa mi ani nechce tešiť z výborného výsledku SaSky, keď vidím Kotlebu v parlamente. Deň po voľbách som uverejnila status, v ktorom som jednoznačne odmietla hnednutie Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kotleba s družinou sú v parlamente, volilo ich 200 000 ľudí vo voľbách, ktoré nikto nespochybnil. Môžeme si myslieť, že sú to fašisti a mali by byť v base za popieranie holokaustu a za velebenie zverstiev druhej svetovej vojny. Ich strana mala byť rozpustená v zákonoch a vo vymožiteľnosti práva, ak nie odsúdená na zánik z vôle ľudu, ktorý neodmení fašizoidné myšlienky hlasom vo voľbách. Ja, ani nikto z mojich blízkych, voličov, mojich kolegov sme Kotlebu do parlamentu nedotiahli a nikto, kto videl Kotlebových hajlujúcich mladíkov nemôže byť nadšený z ich prítomnosti v pléne. Ale sú tam a my sa s tým len snažíme nejako vysporiadať. Aj ja.

SkryťVypnúť reklamu

Keď som dávala inkriminovaný rozhovor, nemala som pripravené žiadne bezzubé odpovede na priamu otázku, či podporím zákon od Kotlebovcov. Iste, mohla som sa krútiť ako klasický politický had. Namiesto toho som povedala, že ak bude ich návrh prospešný pre ľudí, zahlasujem zaň. Pri tej odpovedi som mala na mysli tie štyri roky v opozícii, keď boli všetky naše návrhy zmetené zo stola len pre to, že ich predkladali poslanci za SaS. Rovnako som mala pred očami všetky tie návrhy prospešné pre ľudí, ktoré predložila vláda – teda Smer a my sme za tie návrhy zahlasovali. Zahlasovali sme za ne aj napriek tomu, že ich predkladali zlodeji s mega korupčnými škandálmi, na ktoré sme denne upozorňovali.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnako sme zahlasovali za niektoré návrhy opozičných kolegov z KDH a to aj napriek tomu, že to boli ľudia, ktorí chceli ženy po umelom oplodnení zatvárať do väzenia.

Napriek tomu sa občas stalo, že nám na stole pristál návrh od „lieblingov“ Kolesíka alebo Martvoňa a akokoľvek bol prospešný, nedalo sa hlasovať ZA. Návrh mal totiž mnohé legislatívno-technické nedostatky.

Pri mojej odpovedi som si nechcela, s prepáčením, špiniť do úst a potrieť všetko, čo som uplynulé štyri roky vykrikovala – teda aby sme skoncovali s obetovaním prospešného návrhu len kvôli politizácii predkladateľa. Ale bola som opatrná s nešpecifikovaním termínu „návrh prospešný pre ľudí“, ak čitateľ rozumie. Môžete mi veriť, že tak ako mám vážny problém sedieť oproti ozbrojeným Kotlebovým poslancom, tak by som mala ešte väčší problém pokračovať v tom, čo časť tohto národa započala – v legitimizovaní fašistov.

SkryťVypnúť reklamu

Po prvé, neverím, že od pánov Krupu a Mazureka vzíde návrh hodný našej podpory. Po druhé, aj zdanlivo prospešný návrh môže mať legislatívno-technické nedostatky, a za taký návrh by poslanec pri plnom vedomí a svedomí hlasovať nemal.

Ale celkom na záver a celkom úprimne dodávam, že sa naozaj len učíme žiť s fašistami v pléne a riešime dilemu, ako ich ignorovať a nezvyšovať tým ich martýrstvo, ktoré tento národ tak miluje.

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  316x

Srdcom som matka, novinárka, športovkyňa a niekto, koho vyrušujú rôzne skrivodlivosti sveta a má neustále nutkanie ich naprávať. V parlamente, na ulici, v rodine. Pred ideológiou uprednostňujem zdravý rozum a úsudok a mám rada slobodu. Slobodu jednotlivca. Píšem knihu, bicyklujem a behám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

739 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu