Širokého strčí Fico v treťom dejstve do basy

Odvolávanie Figeľa za to, ako značka Fico&Široký vytunelovali Váhostav a okradli ľudí, je len pokus o získanie času. A to sa Ficovi podarilo. Opozícia dva dni v parlamente vysvetľovala, že snahou ušetriť peniaze daňových poplatníkov si Figeľ odvolanie nezaslúži a bude v tom pokračovať aj tento týždeň. Za ten čas sa Fico s Kaliňákom a Širokým pripravujú na vyvrcholenie tohto trápneho divadla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)

Počas nekonečnej opozičnej rozpravy, do ktorej sa občas zapojí s invektívami len trio Martvoň&Jarjabek&Blaha, Fico aj cez víkend rokuje s predstaviteľmi Váhostavu a budí dojem, že je jediný, kto hľadá riešenie, ako zachrániť tých veriteľov, ktorí skrachovali a ešte sa nestihli obesiť. A nielenže hľadá riešenie, ako z daňových poplatníkov vytĺcť peniaze na záchranu veriteľov zničených Váhostavom, on ešte popri tom stíha písať tretie dejstvo hry Ako oblbnúť voliča.

V tom treťom dejstve pôjde o toto. Fico vidí, že Váhostav je jeho Gorilou a cíti, že ľudia sú fakt naštvaní. Ako z toho vykľučkovať? Musí ľudí presvedčiť, že on s kamošom Širokým nemá fakt nič spoločné – tie fotky z hokeja musí niečím prebiť. A musí ľuďom ukázať, že vie urobiť spravodlivosti zadosť, ak niekto zbedačuje jeho ľud. Strčí Širokého do basy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krátko pred voľbami navlečie Kaliňáka do slušivých policajných maskáčov, a zatknú Širokého krátko po tom, ako vystúpi z vlastného tryskáča alebo ho pôjdu zatknúť priamo na Bahamy. Zomelie sa to rýchlo. Zopár tlačoviek, silných vyjadrení , ešte úsmev nekompromisného Kaliho, fotka Širokého v cele a Fico má voľby v suchu. No a potom, keď sa už národ bude zabávať niečím inými a keď už bude stáť ďalšia pevná vláda banditov- Smer a SNS - na ďalších pevných základoch spoločných kšeftov, potom nejaký vyvolený sudca spraví nešťastnú procesnú chybu a Široký sa dostane na slobodu. V šťastí sa dožije staroby na Bahamách, kde ho budú chodiť na svojich jachtách navštevovať Fico, Kaliňák a ďalší z men in black a my už o ňom nebudeme nikdy počuť.

SkryťVypnúť reklamu

Tento národ už zožral veľa podobných klamstiev a divadiel. Napríklad aj to, že Fico nie je zlodej a na tie dvadsať tisícové hodinky, terénny vozový park, aj na ten slnečný byt s veľkou terasou si poctivo našetril z platu poslanca alebo premiéra, z funkcií, ktoré na striedačku vykonáva od roku 1994. Ten človek nikdy nepodnikal, tak odkiaľ zobral peniaze na všetok ten luxus, ktorý ho obklopuje? Možno si zobral úver, že? Zostáva naozaj len dúfať, že Fica po tomto spackanom divadelnom kúsku o Váhostave ľudia vypísajú a nepomôže mu ani tretie dejstvo vo veľkom štýle Kaliho v maskáčoch v americkom vrtuľníku. Hasta la vista, Mr. Fico. 

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  315x

Srdcom som matka, novinárka, športovkyňa a niekto, koho vyrušujú rôzne skrivodlivosti sveta a má neustále nutkanie ich naprávať. V parlamente, na ulici, v rodine. Pred ideológiou uprednostňujem zdravý rozum a úsudok a mám rada slobodu. Slobodu jednotlivca. Píšem knihu, bicyklujem a behám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu