reklama

Holjenčíkov JUDr. Superman

Mrhanie verejnými peniazmi cez právne a poradenské služby je na Slovensku národným športom. Aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, teda jeho smutne známy šéf Jozef Holjenčík, si už našli svojho advokáta-supermana.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Verím, že vás príbeh o ich vzťahu, aj vďaka aktuálnemu megaškandálu s cenami energií, „pobaví“. 

Dňa 14.12.2016 uzavrel Úrad pre reguláciu sieťových odvetví Zmluvu o právnych službách s JUDr. Milošom Kvasňovským. Predmet tejto zmluvy je nesmierne dlhý a komplikovaný, ale povedané v skratke, pán advokát mal vypracovať materiál „s cieľom predchádzania sporov v cenovej regulácii“. Koľká irónia, že?

Zmluva s JUDr. Kvasňovským je na sumu 98.000 EUR bez DPH. Úrad pre reguláciu uzatvoril zmluvu s týmto konkrétnym advokátom bez súťaže. V zmluve sa uvádza: "Advokát poskytne výsledky právnej služby Klientovi do 15 dní“. Dátum účinnosti zmluvy: 15.12.2016, dátum platnosti do: 30.12.2016. Takže advokát mal vypracovať za 15 dni vrátane víkendov a Vianoc!!! analýzu za 98.000 EUR bez DPH.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Počítajte so mnou - ak berieme, že pracoval aj cez víkendy a Vianočné sviatky, tak zarobil 6.533 EUR bez DPH za deň. Ak si to prerátame na pracovné dni, tak zarobil 8.909 EUR bez DPH za deň. Pre niekoho to je ročný plat, pre niekoho odmena za 1 /jeden/ deň.

Pán advokát teda dostal k Vianociam veľmi štedrý honorár, jeho hodinová mzda bola vo výške 185,00 EUR bez DPH / hod., t.j. 222,00 EUR s DPH". Bežná cena pre advokáta je okolo 75-120 EUR bez DPH.

S faktúrou sa pán advokát poponáhľal, odovzdal ju deň pred vypršaním samotnej zmluvy. Nájdete ju na predposlednom mieste. Je vystavená na 116716.5 € s DPH.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

http://www.urso.gov.sk:8088/Faktury.nsf/webZverejneneFaktury?OpenForm&Category=R2016

Niečo na tom nesedí. Rátajme: 15 dní = 360 hodín. 360 hodín x 222 EUR s DPH = 79.920 EUR s DPH. 

Rátame plných 15 dní, 24 hodin denne nonstop vrátane víkendov a Vianoc. Upozorňujem, že zmluva je uzavretá medzi Úradom a jedným advokátom, /s advokátskym IČom/, nie advokátskou firmou.

Ak to prerátam opačne 116716,60eur/222=525,75 hodín práce, t.j. cca 22 celých dní vrátane víkendov a Vianoc. Toto si neviem vysvetliť inak, ako takto:

1/ Ide o ďalší minitunel do našich verejných peňazí

2/ Pán advokát je JUDr. Superman a teda je ťažko hľadať racionálne vysvetlenie

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Lenže, máme tu aktuálny škandál ÚRSO s cenami energií. Z toho sa dá vyvodiť, že JUDr. Kvasňovský nemôže byť JUDr. Superman, lebo si nesplnil zadanie. To znelo: predísť sporom v cenovej regulácii. Podľa medializovaných informácií má pán advokát blízko k SMERU, k pánovi poslancovi Madejovi.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/200055-stat-proti-spp-zastupuje-spolocnik-poslanca-smeru/

A tu sa končí sranda. Vyzývam predsedu ÚRSO, Jozefa Holjenčíka, nech podá vysvetlenie, prečo uzavrel takúto nevýhodnú zmluvu z verejných zdrojov s advokátom, ktorý má blízko k Smeru bez súťaže.

Vyzývam ho, nech zverejní analýzu, za ktorú zaplatil premrštenú čiastku z verejných zdrojov.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A napokon vyzývam predsedu vlády Roberta Fica, aby ho konečne odvolal. Myslím, že pána Holjenčíka a jeho škandálov nám už stačilo.  

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  316x

Srdcom som matka, novinárka, športovkyňa a niekto, koho vyrušujú rôzne skrivodlivosti sveta a má neustále nutkanie ich naprávať. V parlamente, na ulici, v rodine. Pred ideológiou uprednostňujem zdravý rozum a úsudok a mám rada slobodu. Slobodu jednotlivca. Píšem knihu, bicyklujem a behám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu