vieme vôbec ?

Vieme vôbec o čom každú nedeľu nejaký sprostredkovatelia božieho slova v supermoderných kostoloch hovoria? vieme vôbec čo každú nedeľu odriekavame? ( niektorí každú chvíľu) . Vieme vôbec o čom hovoríme?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Otče náš, ktorý si na nebesiach. – Prečo na nebesiach? Veď boh je predsa všadeprítomní.
posväť sa meno tvoje. – Ach jaj prečo chcú ľudia  všetko svätiť?
príď kráľovstvo tvoje. –  Kráľovstvo, vláda, štát, politika, moc.  Už s tohto slova mi je na grc.
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Jediná vôľa stvoriteľa je,  aby sme zdokonaľovali jeho výtvor: ZEMIČKU NAŠU. ( vidím ako každú nedeľu zapracú veriaci všetky parkoviská na celom sídlisku autami.)
Chlieb náš každodenný daj nám dnes.  Daj – daj – daj.  Čo tak radšej poďakovať. Veď sa prežierame ako prasce a vyhadzujeme jedlo von oknom. Nepočujem nič len prosíkanie, ale žiadne poďakovanie. Hlavná vec, že sa po svete potuluje neskutočné množstvo  „FÁBIÍ“ , s mníškami za volantom čo jazdia kázať. (boh vie o čom).  
a odpusť nám naše viny,
ako i my odpúšťame svojím vinníkom. – To už je len jedna pokrytecká, seba ospravedlňujúca výhovorka . „ Keď odpustíš ty nám, my odpustíme ostatným. SMIEŠNE.  
a neuveď nás do pokušenia.- lebo sme slaboduché stvorenia čo by hneď podľahli, tak radšej nepokúšať ! Čo je pokušenie?  Nech si zváži každý podľa svojho svedomia.
ale zbav nás Zlého. – ZBAV NÁS ZLÉHO--- Čoho zlého? Tých sračiek, ktoré sme si sami nasrali na vlastnú ZEM? A čo potom? Potom si nasereme znova.   Amen- Toto slovíčko mám najradšej. Nedávno som sa dozvedel čo vôbec znamená. Som zvedavý koľko fanatických odriekavačov  tejto  „modlitby“ vie  čo to vôbec znamená.

Richard Nieznansky

Richard Nieznansky

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Clovek, zijuci na Slovensku..... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSúkromnérealita???

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu