1.000.000 investorov

Veľmi veľa štúdií a štatistík poukazuje na to, že Slováci sú na chvoste v investovaní a sú príliš konzervatívni. No podľa môjho názoru to nie je celkom tak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Tým, že na Slovensku je aktívnych približne 1.000.000 investičných životných poistení vyvracia toto tvrdenie. To znamená, že približne každý 5 občan slovenskej republiky investuje do podielových fondov, čo nie je málo.

Preto je zaujímavé sa pozrieť na to, koľko to investorov stojí ( aké náklady sú s tým spojené ) si takouto formou odkladať peniaze do podielových fondov pomocou investičného životného poistenia.

Prepočet

Použil sa model 50€ bežného poistného, kde 20€ tvorí investičnú časť po dobu 35 rokov.

Výsledky výpočtov sa môžu líšiť nakoľko pri správcovskom poplatku som použil priemer (odhad). Netvrdím či je tento poplatok oprávnená poisťovňa inkasovať na úkor klienta, ale rozhodnutie treba nechať na kontrolné úrady (NBS) i keď lobing je asi silnejší. Názvy niektorých poplatkov sa v poisťovniach líšia preto som zvolil jednotnú formu pomenovania aby z toho človek ( klient ) nemal hokej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Klient vloží do investičnej časti poistenia 20€ po dobu 35 rokov(420 mesiacov) 8400€, no nie celý vklad sa mu investuje.

Obrázok blogu
(zdroj: Nikola Ivanov)

Záver

Ako môžeme vidieť investovanie do podielových fondov cez poisťovne je spojené s poplatkami (vo výške od 2000 € do 5000 € ), ktoré klienta oberajú o výnos. Preto by bolo dobre ak by si každý človek premyslel či takto zvolená stratégia je pre neho naozaj vyhovujúca a perspektívna.

Nikola Ivanov

Nikola Ivanov

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Dôležitá je rovnováha medzi dnešným životom a vašou budúcnosťou. Finančne nemôžeme žiť tak, ako keby dnešný deň mal byť našim posledným dňom. Musíme sa rozhodnúť medzi tým, ako strávime dnešok, a tým, ako strávime budúcnosť. Nájdenie správnej rovnováhy je prvým dôležitým krokom k dosiahnutiu finančnej slobody.NBS - 203370tel.č.:0904960423https://www.facebook.com/nikola.ivanov.52831 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu