Winners neznamená vždy víťaz

Moje nedávne a náhodné stretnutie zo zástupcom WG, bolo pre mňa poučne stretnutie ako niekto môže hájiť záujem poisťovní. Ktoré ma viedlo napísať tento blog.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Podľa zástupcu spoločnosti WG, by si mal klient odkladať na dôchodok cez IŽP, kde sa podľa neho najlepšie zhodnotia peniaze klienta. Na moju otázku, či nie je lepšie rozdeliť túto stratégiu ( poistenie a šetrenie ) na rizikové poistenie a priame investovanie do fondov, som bol nemilosrdne zrušený. A to tým, že si klient z priameho investovania vždy peniaze vyberie skôr, ako príde do dôchodku ( čiže podľa mňa, ak si to správne vysvetľujem označil klienta za nekompetentného a nezodpovedného k svojim peniazom ). Podľa môjho názoru, by mal mať klient vždy možnosť siahnuť na svoje peniaze, kedykoľvek potrebuje, a nemať ich zabetónované v nejakej inštitúcii- či už je to banka alebo poisťovňa. Ďalší jeho argument bol, že sadzba pripoistení v IŽP je lacnejšia ako rizikovom poistení. Porovnania v kalkulačkách mu bohužiaľ, či vďaka bohu, nedávajú za pravdu. Teda sú dva spôsoby nacenenia rizík v IŽP, a to nasledovne. Buď je totožné s nacenením rizík, ako v rizikovom poistení ( tj. cena je spriemerovaná ), alebo je rizikový príspevok navyšovaný s rastúcim vekom klienta, pričom tvorí stále vyššiu a vyššiu položku celkového bežného poistného, a to na úkor „sporiacej“ časti poistenia. To znamená, že klient časom investuje menej a menej, až dôjde k navýšeniu poistenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre príklad uvádzam :

investovanie cez poistku kde predpokladaný výnos je 6% p.a.

prepočet
prepočet (zdroj: Nikola Ivanov)

Po 24 rokoch predpokladaný stav na účte je 5346,77 € 

a investovanie cez podielové fondy kde je predpokladaný výnos 6% p.a.

investicia
investicia (zdroj: Nikola Ivanov)

Po 24 rokoch predpokladaný stav na účte 9616,74 €

Takže ak premýšľam sedliacky, 9616,74 € je viacej ako 5346,77 €. Takže WINNER v tomto prípade zo ziskom 3814,97€ je poisťovňa :)

Nikola Ivanov

Nikola Ivanov

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Dôležitá je rovnováha medzi dnešným životom a vašou budúcnosťou. Finančne nemôžeme žiť tak, ako keby dnešný deň mal byť našim posledným dňom. Musíme sa rozhodnúť medzi tým, ako strávime dnešok, a tým, ako strávime budúcnosť. Nájdenie správnej rovnováhy je prvým dôležitým krokom k dosiahnutiu finančnej slobody.NBS - 203370tel.č.:0904960423https://www.facebook.com/nikola.ivanov.52831 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu