Zľava bez zľavy

Každoročne sa množstvo ľudí hrnie do hypermarketov na veľkonočný nákup a každoročne im tieto hypermarkety ponúkajú rôzne druhy zliav. Čím zaujímavejšia akcia, tým viac zákazníkov a taktiež vysoká tržba. Samozrejme k ním patrím aj ja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
zlava
zlava (zdroj: Nikola Jelínková)

Ako som si tak kráčala uličkou, zastavila som sa pri zelenine a ovocí. Vitamínov predsa nikdy nie je dosť. Troška toho, troška tamtoho, ešte cviklu potrebujem. Jednu, dve, tri, to stačí. Pozerám na cenu, pozerám lepšie a hľa, aká zľava. 0,44 centov pred zľavou a po zľave neuveriteľných 0,44 centov. Takúto akciu si predsa nemôžem nechať ujsť. S pobavením som si vybrala mobil, že si to vyfotím a pochválim sa doma so zaujímavým objavom. No tu zrazu ktosi kričí: „ Slečna, tu je zakázané fotografovať. Máte to napísané na dverách.“ Snáď to je na mňa. Otočila som sa a videla som ako pani z informácii máva. Ospravedlnila som sa a odišla nakupovať ďalej. Po zaplatení, pri odchode som sa ešte raz chcela pousmiať nad zaujímavou cenou, no na moje prekvapenie bola preč. Zostali po nej len biele zvyšky a červené X. A tak som aspoň chcela vidieť ten zákaz fotografovania. Úpenlivo som hľadala, motala sa okolo, no nič. Našla som akurát korčule, psov a cigarety v červenom krúžku. Po fotoaparáte ako by sa zem zľahla.Tak uvažujem či tam pani bola nová, či si bola vedomá svojej chyby a tvrdo stála za svojim alebo žartovala. Žeby to bolo preto, že je ten prvý apríl?

Nikola Jelínková

Nikola Jelínková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Novinář je spisovatel, jehož tvůrčí fantazie je poněkud omezována skutečností.Gabriel Laub Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu