Jeden na jedného: Forsberg vs Lindros

Sú spätí bližšie než si niekto dokáže predstaviť. Od chvíle keď sa ich osudy preťali, stali sa terčom porovnávaní. Hráči s podobným štýlom a kariérami. Ktorý z nich bol lepším hokejistom?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

AK NIE ROVNAKÝ - ASPOŇ PODOBNÝ

Forsberg - Lindros 
Počet zápasov 697 760
Góly 248 372
Asistencie 623 493
Body 871 865
Trestné minúty 678 1398
Stanley cup 2 0
Hart trophy 1 1
Pearson trophy 0 1
Art Ross trophy 1 1
Olympijské zlato 2 1


Skutočne nie je medzi nimi veľký rozdiel, čo sa týka individuálnych štatistík. Taktiež herné poňatie... Vzhľadom k ich tvrdej hre do tela s pribúdajúcim vekom trpeli orgány a regenerácia zranení potrebovala čoraz viac času. To sa týka obidvoch. Lindros sa už nálepky ,,rozmaznanca,, nezbaví. Vymodlil si prestup do Philadelphie práve za Petra Forsberga, Steve Duchesneho, Kerry Huffmana, Mikea Ricciho, Rona Hextalla + voľbu v prvom kole draftu 1993 (Jocelyn Thibault), voľbu v prvom kole draftu 1994, 15 miliónov dolárov a budúce kompenzácie. Jeho vstup do NHL bol najväčším očakávaním od Gretzkyho príchodu na scénu. Forsberg vstupoval do ligy v tej dobe ako najlepší hráč švédskej ligy. Vedelo sa o jeho kvalitách ale s Lindrosom by ho vtedy neporovnával azda nikto.

Lindros bol lídrom Philadelphie a jej najväčšou hviezdou. Forsberg nie. Bol ,,len,, kľúčovým hráčom Colorada, teda silnej partie. Najväčším rozdielom medzi nimi je počet víťazstiev v Stanleyho pohári. Kým švéd túto métu dosiahol, kanaďan napriek všetkému úsiliu nie. Ale je Stanley cup to rozhodujúce čo Forsbergovi zaručí kredit lepšieho hráča než bol Lindros?
Myslím, že nie. Forsberg bol členom Colorada Avalanche. Mužstva ktoré viedol Joe Sakic. A to je dôležitý fakt, pretože Sakica mnohí považujú za lepšieho hráča než bol Forsberg. Brankár Patrick Roy je neoficiálne najlepším brankárom v NHL, čo sa týka play-off. Hlasy o tom, že bol najlepším brankárom celej histórie súťaže neznejú až tak potichu. Lindros bol členom silného mužstva a silnej formácie, ale so súputníkmi takého kalibru v drese Flyers nikdy nenastúpil. A hoci mal Stanley cup na dosah povestný posledný krok urobiť nedokázal. Od pamätného otrasu mozgu z roku 2000 sa stal len priemerným hokejistom druhej či tretej formácie. Forsbergove výkony boli stabilnejšie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lindros odišiel zo scény NHL ako hráč s dobrou kariérou. Ale na jeho tvári ostane navždy škvrna, ktorá rozpráva o tom, že Eric nikdy nevyužil naplno svoj potenciál, ktorý v ňom driemal. Lindrosovi akoby, obrazne povedané - ušiel rýchlik, tak nastúpil aspoň do osobáku. Taktiež má status zákerného hráča a množstvo francúzskych kanaďanov mu dodnes neodpustilo jeho odchod z Quebecu. Forsbergov odchod bol odchodom veľkého bojovníka a jedného z najlepších hráčov v kľúčovým momentoch play-off. A to je alfa-omega celého dnešného súboja.

ZÁVEREČNÝ VERDIKT
Lindros bol v drese Philadelphie o stupeň lepším hráčom než Forsberg. V New York Rangers už bol len tieňom legendy z rokov predošlých. A v Toronte či Dallase podpriemerným hráčom. Lindrosov výkonostný pád je príliš tvrdý. Keby som mal pred sebou rozhodujúci siedmy zápas finále play-off, vybral by som si do zostavy Forsberga, pretože hral počas celej kariéry v play-off lepšie než jeho kolega. Stabilita výkonov teda dnes rozhodla. Peter Forsberg bol lepším hrácom než Eric Lindros.

SkryťVypnúť reklamu

fotozdroj:nhl.com

Nikolas Winkler

Nikolas Winkler

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v USA. Mojou najväčšou záľubou je hokej. Hlavne severoamerický. Zoznam autorových rubrík:  TOPRecenzie a analýzyHráči

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu