NHL TOP 10 - Najtechnickejší hráči

Zdobí ich vyšperkovaná technika. Dokážu s pukom skvelé veci. Podmienkou pre účasť v Top 10 je úspešnosť v súboji jeden na jedného, rozmanitosť, efektivita a efektnosť pohybov. Do rebríčka sa len tesne nezmestili Alexei Kovalev a Marán Gáborík. Snažil som sa byť čo najobjektívnejší.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

10. Rick Nash /Kanada/
Má výborné krytie puku. Jeho typickou kľučkou je prudká otočka chrbtom k obrancovi. Po nej ďalšia a ďalšia. Nash je výborný v prenikaní do útočného pásma. Naplno využíva svoje silné a dlhé ruky.

9. Ilya Kovalchuk /Rusko/
Rus dokáže nabrať plnú rýchlosť tromi-štyrmi bleskovými pohybmi nôh. Vo veľkej rýchlosti potom naznačuje zmeny pohybov a výborne pracuje s hokejkou. Nikdy neváha vystreliť. Je to bleskový útočník a na jeho hru sa vždy výborne pozerá.

8. Patrick Kane /USA/
V rebríčku by mohol byť aj vyššie, ale na úkor toho že má veľmi rád puk je ´len´ na ôsmej priečke. Zvykne ho držať niekedy až príliš dlho. Naviac často s ním robí oblúky v rohoch klziska a obrancovia mu ho nedokážu zobrať.Čo z toho že je to pekné? Odtiaľ sa góly nedávajú. Chcelo by to viac priamočiarosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

7. Evgeni Malkin /Rusko/
Intenzita jeho pohybov vyzerá pomerne lenivo, ale je to len zdanie. Má veľmi dlhý sklz na korčuliach. Malkin nerobí zbytočné kroky naviac. Je to ekonomický hokejista, ktori je schopný obtočiť sa okolo obrancu na päťhalierniku.

6. Mike Ribeiro /Kanada/
Pri nájazdoch robí z brankárov často len divákov. Jeho blafáky sú v NHL postrachom. Je mimoriadne kreatívny a úspešný. Ovláda dokonale prácu ramien a naznačovanie. Mike je veľmi zaujímavý typ hokejistu. Je neprávom trochu podceňovaným hráčom.

5. Alexander Ovechkin /Rusko/
Tento šoumen nemôže chýbať. Využíva silovú techniku, čo ho stavia do trochu inej pozície než v ktorej sú ostatní členovia TOP 10. Často sa pretláča cez obrancu, má výborné krytie, a čo sa týka vyššie spomínanej priamočiarosti a ťahu na bránu - mohol by o tom prednášať na vysokej škole.

Skryť Vypnúť reklamu

4. Ales Hemsky /Česko/
Hračička Hemák má vycibrený štýl. Krásne kľučky vo veľkej rýchlosti a vysoká úspešnosť. Nie s každým si tento hráč na ľade rozumie, treba k nemu trpezlivého človeka, pretože podobne ako Kane nerád požičiava spoluhráčom puk. Aleš je v zámorí veľmi obľúbený a jeho herný štýl je mimoriadne atraktívny a dobre pozerateľný.

3. Rob Schremp /USA/


Pre niektorých neznáme meno, pre tých čo ho poznajú vedia prečo je takto vysoko. Rob nie je žiadny extra superstrelec či nahrávač. Je mladý /nar. 1986/ a často putuje hrať na farmu, potom zase naspäť do prvého tímu. Ale do vienka mu bolo nadelené, že to bude s pukom proste vedieť.
 

Skryť Vypnúť reklamu

2. Sidney Crosby /Kanada/
Tento hráč ani nepotrebuje obsiahly komentár. Sidney je proste líder ako má byť. Je veľmi všestranný a dokáže prejsť aj cez viacerých obrancov, vie kedy podržať puk, vie kedy je správny čas nahrať. Načasovanie je u neho na vysokej úrovni.

1. Pavel Datsyuk /Rusko/
Keď som videl Pavla Datsyuka naživo v civile bol som poriadne prekvapený. Je pomerne dosť zhrbený, jeho chôdza pripomína zvláštnu odrodu krívania. Celá jeho postava je akási neforemná. Človek by nepovedal že je to hokejista. Ale opak je pravdou. Keď si obuje korčule je to iný človek. Geniálne klamanie a výborná práca nôh. Čo sa týka rozmanitosti kľučiek disponuje nevyčerpateľným arzenálom. Najlepším hráč ligy v súboji jeden na jedného. A to platí aj opačne, keď je nútený brániť. Dokáže súperovi čisto, rýchlo a veľmi jednoducho zobrať puk. Najlepšie brániaci útočník súčasnosti, veľmi vyťažovaný či už v presilovkách alebo oslabeniach.

Skryť Vypnúť reklamu

Foto zdroj: nhl.com

Nikolas Winkler

Nikolas Winkler

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v USA. Mojou najväčšou záľubou je hokej. Hlavne severoamerický. Zoznam autorových rubrík:  TOPRecenzie a analýzyHráči

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu