Boh neexistuje. Vedecky dokázané.

Mám rád rozhovory o existencii alebo neexistencii Boha. Či Boh je, alebo nie je, je bytostná otázka, na ktorú by si mal dať každý človek odpoveď. Od tejto odpovede záleží celý jeho život, hodnoty, správanie, myslenie, konanie a teda celá budúcnosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (194)

 

Pred viac ako 13 miliardami rokov vznikol vesmír z ničoho, alebo ho z ničoho stvoril Niekto? Vedecký dôkaz či bolo skôr kura alebo vajce dodnes neexistuje. Existujú len hypotézy, ktoré sa stále menia. Z tohto pohľadu je Božia existencia/neexistencia v pomere 50:50. Ak si sa zo subjektívnych dôvodov rozhodol stáť na strane „samovzniku vesmíru", tvoja pravdepodobnosť omylu je veľmi veľká. Čo ak sa mýliš a svet naozaj stvoril Boh? Dokážeš si to vôbec pripustiť? Niektorí ľudia na to nemajú odvahu a niektorí chuť dovoliť si ten „luxus" a preskúmať „druhú stranu". Ak sa nemýliš, nemáš čo stratiť. Ak sa mýliš, vsadil si v rulete života na nesprávnu farbu a míňaš sa cieľa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeden kontroverzný muž zmenil pred 2000 rokmi dejiny sveta. Prišiel s radikálnym učením o láske k nepriateľom. Vyhlásil o sebe, že je Božím synom, ktorému bola daná všetka moc na nebi aj na zemi a že bude súdiť svet. Ježiš Kristus. Náboženský fanatik? Geniálny manipulátor? Blednúca historická postava? Jeho meno vyvoláva v ľuďoch nenávisť, alebo lásku. Hlbokú chválu a vďaku, alebo zlorečenie a výsmech. Prijatie, alebo odmietnutie. Kým naozaj je? Výnimočný človek, alebo aj Boh ?

Aj nekresťanskí historici (napr. Flávius) potvrdzujú jeho existenciu. To, čo žil a hlásal Ježiš sa dobre počúva. Ťažko sa však trávi tvrdenie, že Ježiš na tretí deň po svojej smrti vstal z mŕtvych. Ak sa nájde vedecký dôkaz, že Ježiš nevstal z mŕtvych bude možné vyhlásiť kresťanstvo za falošné náboženstvo a Ježiša za falošného Boha. Ak chýba vedecký dôkaz, logika káže pripustiť možnosť „ Ježiš vstal z mŕtvych". Môžeme dokázať, že Ježiš vstal z mŕtvych? Áno môžeme. So Zmŕtvychvstalým Ježišom je možné sa stretnúť aj dnes. Predpokladom pre toto stretnutie je úprimná a vytrvalá túžba. Špecifikum tohto dôkazu spočíva v tom, že Boh sa zjavuje iba na pozvanie človeka a dosvedčuje svoju autenticitu osobne, väčšinou v skrytosti. Stačí v duchu, alebo aj nahlas volať jedinú vetu. Ježišu, ak si, prosím, daj sa mi spoznať. On sa prihovára ku každému jedinečným spôsobom. Ak budeš odvážny, vytrvalý a úprimný, On sa ti prihovorí a to úplne zmení Tvoj život. Otvoria si ti nové nepoznané dimenzie, objavíš skrytý tajomný poklad, s ktorým sa budeš chcieť podeliť. 

SkryťVypnúť reklamu

Vedecky nie je možné dokázať existenciu alebo neexistenciu Boha . Veda môže objaviť iba už vopred dané javy a mechanizmy, ktoré nemôžu a nebudú odporovať Bohu ako Stvoriteľovi. Veda je priateľ viery . Vedecký rozvoj treba podporovať, ale nie sa mu klaňať ako zlatému teľaťu, ktoré má odpovede na všetko. Preto ak ktokoľvek tvrdí, že Boh neexistuje a že je to vedecky dokázané, tak stojí na vode a zavádza. Spraviť osobnú skúsenosť s Bohom je vzácnejšie ako hypoteticko-vedecké dôkazy. Môžem len oporučiť, skús to. 

Marek Nikolov

Marek Nikolov

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád pravdu, dobro, priateľstvo a vernosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

734 článkov
SkryťZatvoriť reklamu