Čo vláda tají a médiám vyhovuje...

Robert Fico viackrát verejne prisľúbil, že tému adopcie detí homosexuálmi a registrovaných partnerstiev na Slovensku nebude otvárať. Vyzeralo to tak, že sľub dodrží. Všetko je však už inak...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš konal v rozpore s tvrdeniami premiéra Fica. „Dňa 7. mája 2008 v Rade Európy podporil návrh textu Dohovoru o adopcii dieťaťa, ktorý na medzinárodnej úrovni umožňuje práva homosexuálov na adopciu detí v Európe.

Podľa navrhovaného Dohovoru tradičná rodina založená manželstvom muža a ženy je len jedným z mnohých alternatívnych modelov, ktoré sú podľa Rady Európy ideálne pre prijatie a výchovu adoptovaných detí. Dohovor na medzinárodnej úrovni rozširuje práva homosexuálov na adopciu detí v Európe.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dohovor síce nepodmieňuje krajiny k legalizácii adopcií homosexuálmi, no oproti pôvodnému zneniu Dohovoru z roku 1967 predpokladá a umožňuje adopcie homosexuálnymi pármi či inými nedefinovanými sexuálnymi pármi. Vo svojej podstate degraduje tradičnú rodinu založenú manželstvom muža a ženy ako primárny vzor prostredia najvhodnejšieho pre výchovu detí v Európe.

Podľa občianskeho združenia Pastor bonus je nenáležité, aby Slovenská republika prispievala k otvoreniu možností medzinárodných práv homosexuálov na adopciu detí. Dohovor by mal byť pre Slovenskú republiku otvorený k podpisu od novembra 2008.

SkryťVypnúť reklamu

Prostredníctvom médií sme chceli vyzvať vládu a prezidenta Slovenskej republiky, aby Dohovor za Slovenskú republiku nepodpísali a aby na európskej a medzinárodnej úrovni obhajovali výsadné postavenie rodiny založenej na manželstve muža a ženy.

Médiá však nemajú záujem zabrániť podpisu Dohovoru. Do novembra je totiž ešte čas a ak by vznikol spoločenský tlak, vládne strany by v strachu o voličov Dohovor nepodpísali.

Íri si v prípade Lisabonskej zmluvy zachovali zdravý rozum a odmietli ju. Aj my by sme tak mali urobiť v prípade Dohovoru o adopcii dieťaťa.

Dohovor o adopcii dieťaťa je k dispozícii na nasledovnom linku:
https://wcd.coe.int/ViewDoc.jsp?Ref=PR335(2008)

Marek Nikolov

Marek Nikolov

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád pravdu, dobro, priateľstvo a vernosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu