Smeru sa výrazne znížia preferencie

Písmo: A- | A+

Strane Smer pod vedením Roberta Fica sa darí, tak ako sa ešte žiadnej strane na Slovensku nedarilo. Sociológovia a politickí analitici svorne dlhodobo tvrdia, že bude víťazom volieb aj v ďaľších voľbách. Dovolím si predpovedať, že to tak nebude.

Pomaly sa k nám blíži uragán svetovej hospodárskej krízy, ktorá podľa môjho odhadu bude oveľa katastrofálnejšia ako sa doteraz odborníci vyjadrujú. Zatiaľ k nám prišiel len veľmi ľahký vánok, toho čo svet a aj Slovensko čaká.

Voliči SMERu reagujú veľmi citlivo na svoju peňaženku. Prudko stúpne počet nezamestnaných, platy budú minimálne zamrznuté a nemožno vylúčiť ani ich pokles. Ľudia budú mať hlboko do kapsy. Slovensko začne šomrať.

Tak ako si Slováci nepamätajú z akého ekonomického, spoločenského a zahranično politického zúfalstva nás vytiahla predchádzajúca pravicová vláda, tak to bude aj v čase nastupujúcej hospodárskej krízy, zložitú ekonomickú situáciu budú pripisovať aj Smeru. Vychádzam z toho, že mnohí ľudia nerozumejú (väčšinou voliči SMERu), že dnes je tak dobre ako 20 rokov nebolo, nie vďaka terajšej vláde, ale kvôli odvážnym reformám predchádzajúcej vlády. O dva roky bude úplne iná ekonomická situácia ako dnes a odnesie si to vo voľbách SMER.

Preto prognózujem, že ak nebudú predčasné voľby, tak v riadnych voľbách bude mať SMER minimálne o 20% menej, ako má súčasné preferencie.

Pravicovým a konzervatívnym stranám sa otvoria nové dvere.

Je možné, že 20% pokles preferencií je voči SMERU veľmi prajný a pokles bude ešte väčší.

Skryť Zatvoriť reklamu