Ostrov inšpirácií a oddychu

Písmo: A- | A+

Vždy zelený ostrov Korfu, na ktorom sa určite nudiť nebudete, Vám prinesie pohodu a zážitky. Ostrov očaril melancholickú cisárovnú Sisi, britských spisovateľov bratov Durrelových, miesto, kde sa tvorila grécka orchestrálna hudba a miesto narodenia princa Filipa, manžela Alžbety II. Predposledné miesto na ceste Oddysea k svojej manželke Penelope.

Ostrov, ktorý ma zo severu na juh len 64 km a v najväčšej šírke 24 km, má iba 120 000 ľudí. Perla Jónskeho mora Vás očarí svojou zeleňou, ktorú tvoria prevažne zelené olivy, cypruše, palmy a farebné tiene bukanvílie, jazmínu a citrusových plodov. 

Jeden z mýtov o názve ostrova hovorí, že na ostrov si doniesol krásnu vílu Kerkyra samotný boh mora Poseidon. Im sa narodili prvý obyvatelia ostrova- fajáci, ktorí boli povestní námorníci so svojimi loďami, ktoré nemohol nikto potopiť. 

Ostrov Vás očarí pieskovými a kamienkovými plážami. Hlavné mesto ostrova je zapísané na zozname dedičstva UNESCO a vychutnať si treba hlavné romantické uličky vo večerných hodinách, kedy má mesto svoje čaro. Prechádzky okolo kostola patróna ostrova, v útrobách Starej pevnosti či posedenie na káve v oblasti budovy radnice. Búrlivé zábavy zažijete v letoviskách Sidari, Ipsos či Kavos. Jeden deň si treba vyčleniť aj na návštevu letného sídla cisárovnej Sisi, Achilion.

Skryť Zatvoriť reklamu