Ostrov Sisi

Písmo: A- | A+

Malebný ostrov Korfu leží v Iónskom mori a práve tam sa nachádza malá dedinka Gastouri, kde sa nachádza práve palác cisárovnej Sisi- Achilion.

Po svojich útrapách sa rozhodla melancholická cisárovná si postaviť svoje miesto útechy a to práve na gréckom ostrove Korfu. Autormi palácu boli talianski architekti Carito a Ladi. Pri vstupe do palácu zahliadnete sochu v životnej veľkosti cisárovnej Sisi, celým menom Elisabeth Eugénia Aurélia, ktorá vážila len 50 kg. 

vstupná hala Vás očarí nádherným stropným obrazom od autora Galopiho s názvom 4 ročné obdobia, tam sa nám ukazujú 4 ročné obdobia- anjeli s mušľami je vyobrazenie leta, ženy pri ohni je zima, deti s kvetinami, to je vyobrazenie jari a ženy s viničom, tak tam sa nám ukazuje jeseň. Následne nasleduje schodisko až na druhé poschodie, tam pobýval Franz spolu s dcérou Máriou Valériou. Na začiatku schodiska stoja dve sochy po ľavej strane bohyňa Héra a po pravej strane boh Zeus. 

Pravé krídlo je venované spomienkovým predmetom cisárovnej Sisi a druhého majiteľa nemeckého cisára Wilhelma a palácová kaplnka, kde sa cisárovná modlila s ústredný obrazom Stella del mar od autora F. Matsch. V ľavom krídle sa nachádza bývalá jedáleň, kde nájdete obraz o príbehu Nausiky a Poseidona. Zadné dve miestnosti sú určené predmetom z doby nemeckého cisára a Sisi. 

Nádherný výhľad sa Vám naskytne zo záhrad paláca. Park je pre verejnosť zatvorený. V záhradách sú dve významné sochy obľúbeného hrdinu cisárovnej Sisi, Socha "Víťazného Achillesa" od autora Goetza a "Umierajúceho Achillesa" dielo autora Hertera. A k tomu pod stromom magnólia sochu Frine, dielo Heinemanna.

Na terase múz budete obdivovať sochy deviatich múz, busty filozofov a Shakespeara, troch cháritiek spolu so sochou boha Apollóna. Uprostred sa nachádza malý bazén so sochou Ariona a delfína a Satyra, ktorému sedí na ramene boh vína a zábavy Dionísius. Poslednou zastávkou Vašej cesty by mal byť obraz, ktorý sa nachádza na druhom poschodí a to od autora F. Matsch "Triumf Achillesa", ktorý má jednu chybu a to stojace koleso na Achillesovom vozíku, ako ťahá mŕtve telo Hektora.

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu